Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki mit kaphat, mivel védekezhe...

Ki mit kaphat, mivel védekezhetnénk?

Figyelt kérdés

Nagymamám 1,5 hónapja sajnos elhunyt. Mikor kómába esett jöttek dunántúli rokonok követelőzni kezdtek stb.

Tiszántúlon 10 hektáros tanya, és földek találhatóak. Dunántúlon is vannak földek.

Ugye 2 gyermek volt, kétfelé megy minden. De régebben a dunántúliak valamit elb***tak az életükkel, különösen nem is érdekel. Aki nagy lábon él így jár. Lényeg elvitte a bank a három szintes villát a hegytetőről. 6 emberke utcára került. Így nagymamám aki a Tiszántúlon lakott a tanyáján, az dunántúli házát az ő nevükre íratva, édesapámmal megegyezve, tiszántúli tulajdonok az övé lesznek, övéké a dunántúli. Így került a nevükre a ház, és pár föld az unokákra.

Na most az van, hogy ez csak sajnos szóban történt meg, ez a megegyezés. És mindenki úgy volt, van még idő ezzel foglalkozni. De most, hogy a baj beütött, ők, vagyis nagynéném követeli az ő részét a tiszántúli tulajdonokból is. Édesapám ezekhez mentálisan kötődik, nem csak az egyezkedés miatt ül órákat ügyvédeknél és jegyzőknél, hanem mert fiatalon elvesztette édesapját és ennyi emléke maradt neki. Mindegy, a lényeg, hogy ha nagynéném örököl, az ő részét Kereszt hajdani férje elviheti. Ugyan is az úgy történt, hogy a nagymamám házán gyorsan túl adtak. Majd Kereszttel kötött eltartási szerződést nagynéném, aki kijátszva a férjet, Kereszt házát is megszerezte. De az özvegy férj talált egy új társat aki volt olyan okos, hogy kiskaput talált azon a szerződésen. És persze azon a házon is túladtak, így a férjnek pénzzel tartozik nagynéném, vagy ha tulajdona lesz, jelen esetbe a tiszántúli földek, az a volt férjé lesz automatikusan.

Így nagynéném valószínűleg gyermekei javára fog dönteni.


Engem az érdekelne, hogy mi pereskedhetünk-e az átíratott és végül eladott ház bevételéből. De gondolom nem, mert már az ő nevükön volt és nem számít kitől van. De azért megkérdezem.

Illetve még mikor bank rájuk szállt a nagy házban, 1,8 M forint kölcsönt adtunk nekik, amiből még 1 M-val tartoznak. Ez terelhető valahogy jogi útra esetleg, hogy végre visszakapjuk? Ennek már 10 éve kb.

Édesapám csakis akkor kaphat holtig tartó haszonélvezetet a tiszántúli földekre, ha nagynéném beleegyezik?

Illetve összeszámolva az elmúlt 6-10 évben több mint 6 M forintot utalgatott nagymamám nekik kisegítés gyanánt. Mi sose kaptunk semmit, ezt nem lehet felhozni valahogy ellenük? Eltartási szerződése is nagynénémmel volt, mégis mi rohangáltunk mindenért.


Kellemes ünnepeket mindenkinek!



2016. dec. 30. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Elolvastam kétszer is, amit irtál, de ez idegennek átláthatatlan és érthetetlen. Valószinűnek tartom, hogy apukádnak is azt mondták az ügyvédek, hogy az számit, amiről papir van. Apukád örökös, ő tulajdont örököl majd, haszonélvezetet házastárs szokott kapni. tehát ha apukád nem örökli, akkor haszonélvezetet se kaphat rá. Miután házastárs nem él, haszonélvezete senkinek se lesz, aki örököl, annak tulajdona lesz. Össze kell szedni minden iratot, banki utalás papirokat, számlákat, amiket a mamára költöttetek, stb. Az ilyenolyan szivességből ajándékozott pénzeket öröklésnél nem veszik figyelembe. Kölcsönt is akkor perelhetitek vissza, ha van róla papir. Létezik olyan, hogy "osztályos egyezség", ekkor az örökösök leülnek, és megegyeznek, hogy a hagyaték melyik része kié lesz, ezt papirra leirják és a hagyatéki tárgyaláson elővezetik.Ezzel pl. meg lehetne akadályozni, hogy a nemtudomkicsoda volt férje tartozás fejében lefoglalhassa a földeiteket.. De úgy összességében elég szemét ügynek tűnik az egész. Az egyik testvér elég csunyán bánik a másikkal.
2016. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ebből már csak regényt tudnék írni, ha pontosabb szeretnék lenni.

Igen, az ügyvédek is ezt mondták. Hát akkor valószínűleg búcsúzunk a felétől. Engem már nem is érdekel. Csak édesapámat sajnálom, akinek azóta szívproblémái lettek. Vajon miért...

De az élet visszafizeti nekik, ebben biztos vagyok.

2016. dec. 30. 17:48
 3/3 anonim ***** válasza:
tedd fel jogi forumba. DE HASZONÉLVEZET NEM RUHÁZHATÓ ÁT ÉS NEM ÖRÖKLETES. több haszonélvezőt lehet egyszer meghatalmazni,de nem a haszonélvező osztogat újabb haszonélvezeti jogokat.
2017. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!