Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kórházi kezelésről szóló...

A kórházi kezelésről szóló orvosi igazolást elkell fogadnia a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint igen, de a munkáltató nem fogadta el, mondvan, hogy csak egy sajtcetli.
2016. dec. 24. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

"kórházi kezelésről szóló orvosi igazolás"

ez mit takar? Mert ha most bementél röntgenre mert ekkor volt időpontod, akkor szabit kellett volna kivenned. Ha pedig bent fekükdtél, a zárójelentésed bizonyára alá van írva és le van pecsételve orvos által, amiatt nem nyavajoghat. Előbbire nem jár semmilyen igazolás.

2016. dec. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 napos kórházi kezelésről beszélünk.
2016. dec. 24. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

hogy mi??


1, a zárójelentésedhez ugyan semmi köze a munkáltatódnak, azért álljunk már meg a hülyeségekkel

2, mindig szoktak a záró mellé adni egy igazolást külön, pontosan emiatt, amin az "8-egyéb" megjelölés van, tehát igazolja az időtartamot, de a pontos okot nem (adatvédelem).


na most bármennyire is sajtcetli, ha az hivatalosan került kiállításra, akkor el kell fogadnia természetesen. elvégre egy orvosi igazolás is egy A6-is sajtcetli ... mégis el kell fogadniuk.

2016. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most ép hogy működik, nem tudom. Orvosi igazolást a munkáltató felé, nekem, mindig a házi orvos állított ki. Tudtommal, neki van joga igazolást kiállítani.
2016. dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Enyhe fokú infarktus miatt volt az illető a kórházban.
2016. dec. 24. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Na ez az, amihez a munkáltatónak semmi köze, hogy mi miatt volt kórházban. Az orvosi igazolást pedig el kell hogy fogadja a munkáltató, a 3. válaszoló jól leírta a lényeget.
2016. dec. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Igen, el kell. A táppénzre is az jogosít. A munkáltatónak nyugodtan meg lehet ígérni egy munkaügyi pert, ha nem fogadja el.


Igazolás fekvőbeteg-gyógyintézetben történő gyógykezelésről (KPE120)

2016. dec. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BlodDrunk ***** válasza:

Szerintem kórházi papírral maximum nem fizetett,igazolt távollétet lehet kérni.

Én amikor korházban voltam,mert összeestem biciklivel,háziorvostól kellett táppénzes papírt kérnem,ugyanis azt a korházban nem adnak.

2016. dec. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"háziorvostól kellett táppénzes papírt kérnem,ugyanis azt a korházban nem adnak."


De, adnak. Amit a kórházban adnak az a kórházi táppénzre jogosító igazolás.

2016. dec. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!