Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan jár el a törvény egy...

Hogyan jár el a törvény egy anyával szemben, ha végignézi a gyereke meggyilkolását, de nem szól senkinek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A kérdés teljesen fiktív, a könyvemhez szeretnék informálódni! Szóval valaki, aki járatos a büntetőjogban, mennyit vagy milyen büntetést kaphat az anya, hogy ha az apa megöli a gyereküket, és ő úgy dönt, hogy nem jelenti fel, hanem fedezi és később az apát elfogják/feljelentik?

2016. dec. 18. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon az abortusz jogszerű és megengedett.
2016. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bűnrészesség.
2016. dec. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég ritkán abortálja a saját feleségét egy nőgyógyász... Első...
2016. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
bűnrészesség,de enyhítő körülmény lehet,ha a nő is meg van félemlítve,esetleg bántalmazzák,vagy olyan pszichés állapotban van,ami cselekvőképtelenné teszi.
2016. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, főleg utolsó!:)
2016. dec. 18. 17:00
 6/6 tomala ***** válasza:

Az eddigi megoldások nem jók. De a leírás nem is túl sok ahhoz, hogy biztos választ lehessen adni.


- A bűnrészesség kétféle lehet: bűnsegéd és felbujtó. Itt nyilván előbbiről jöhet szóba. Emberölésben a nő akkor bűnsegéd, ha a bűncselekményben kvázi előre megegyeznek, és annak elkövetéséhez az anya segítséget nyújt. (De magában az ölésben nem vesz részt, mert az már társtettesség lenne.) A bűnsegédre ugyanaz a büntetési tétel irányadó, mint a tettesre, társtettesre, de ezen belül általában azért kevesebbet kap.


- A kérdés alapján a legvalószínűbb helyes megoldás, hogy amit a nő elkövet, az lényegében BŰNPÁRTOLÁS, ugyanakkor a Btk. 282. § (4) bekezdés alapján NEM BÜNTETHETŐ ezért, mert saját hozzátartozója - a férje - érdekében követi el.


- Ha a nő "meg van félemlítve" - ahogy utolsó írja - vagy bántalmazzák, avagy cselekvőképességet kizáró elmeállapotban van, akkor az nem enyhítő, hanem büntethetőséget kizáró körülmény, azaz a nő ilyen esetben szintén NEM BÜNTETHETŐ. [Btk. 15. § b) és c)]

2016. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!