Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit mond ki a törvény válás...

Mit mond ki a törvény válás esetén a másik félre nézve?

Figyelt kérdés

Férjem nevén van minden, a bankszámlához sincsen hozzáférési lehetőségem. Viszont van földem, a férjemnek is, melyet közösen használjuk, az ezután járó bevétel és kiadást is mindet ő rendezi, de a haszonból soha sem részesültem. Kitalálta, hogy a számlán lévő pénzt eltünteti, hogy ne kaphassak belőle válás esetén ( a banki kivonatokat bizonyítás esetére jó helyen őrzöm), valamint a lakóingatlant a gyerekek nevére akarja íratni, persze haszonélvezetet kizárólag magának akar. ( az ingatlan amúgy az ő házasság előtti vagyona, nem is akarok belőle tulajdonrészt, de az ő esetleges halála esetén akkor engem semmi sem fog védeni, tehát kirakhatnak a gyerekek ha nagykorúak lesznek).

Annyit szeretnék tudni, hogy ilyen feltételek mellett mire számíthatok?

A gyerekek még kiskorúak ( 16 és 12 évesek)



2016. dec. 16. 11:22
 1/4 anonim válasza:
Komolyan ITT vársz szakszerű jogi tanácsadást? No comment! Az ÖSSZES önkormányzaton van INGYENES lehetőség ilyenre!
2016. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. Azért ITT írtam, mert ahol élek a férjemet mindenki ismeri, sőt engem is. Ez egy kisváros az ország valamelyik szegletében.

Nekem ITT, anonim sokkal jobb.

2016. dec. 16. 13:02
 3/4 anonim válasza:
Minden jogi személynek titoktartási kötelezettje van az ügyfele felé, hasonlóan, mint az orvos-páciens között. Ráadásul egy nyílt netes fórum minden, csak NEM anonim!
2016. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legalább a kategóriát próbáld már eltalálni!


Amúgy nagyjából:

- a földet majd megosztjátok,

- ha tudod bizonyítani, hogy a haszonból nem kaptál, akkor talán kapsz majd valamit,

- a közös számláról ha eltünteti a pénzt, azt vissza lehet keresni, megbüntethetik érte,

- ha az ingatlan az övé, azt a gyerekek nevére írathatja, haszonélvezete csak neki lesz, a gyerekek kirakhatnak majd téged... KIVÉVE, ha nálad lesznek a gyerekek, mert akkor a bíróság elveheti tőle a 100% tulajdonjogú ingatlanát is.


Kinél lesznek a gyerekek?

Ugyanis a többi ettől függ.

2016. dec. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!