Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 1 évvel ezelőtt falat...

Ha 1 évvel ezelőtt falat firkáltam, annak mennyi az elévülési ideje?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy "a büntethetőség legfelsőbb határa, de legalább öt év".


Szóval ezt úgy kell érteni, hogy még van 4 év az elévülésig?? Vagy hogyan??(ha esetleg elővennének érte)


2016. dec. 13. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor letakarítod, akkor megszűnik a bűnöd.
2016. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már megtettem egyik éjszaka viszamentem és letakarítottam.


De kérdésem úgy szólt hogy JOGILAG mikor évül el??

2016. dec. 13. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:

5 év. Ez a legrövidebb elévülési idő.

A "büntethetőség legfelsőbb határa" azt jelenti, hogy a súlyos bűncselekmények esetében, amiért kiszabható pl. 10 év börtön, ott 10 év az elévülési idő. De ha valamiért csak 2 év börtön szabható ki, ott 5 év az elévülési idő.

2016. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rongálást követtél el, annak az elévülése attól függ, hogy mit rongáltál meg, milyen kárt okoztál, esetleg követtél-e el más bűncselekményt vele. Minősítéstől függően még 5 évnél is több összejöhet. Viszont, mivel visszamentél és nyomtalanul eltüntettél mindent (helyre állt az eredeti állapot), ezért nem tehetnek ellened feljelentést. Mit mondanának? Ott vót, aztán nem vót ott, aztán hova lett? A lényeg az hogy a rongáláshoz kár is kell, és itt nem bizonyítható a kár. Az bonyolítaná a helyzetet, ha a rongálásod után feljelentést tettek, a rendőrök lehelyszínelnek, és csak utána tünteted el a firkádat. Akkor dokumentálva lenne az utókor számára a tetted, a sikamikád legfeljebb enyhítő körülmény lenne.
2016. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!