Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kömüves elöleget kér tölem...

A kömüves elöleget kér tölem a munkájáért, hogyan tudnám bebíztosítani magam egy magánokirattal, hogy ne legyen belöle átverés vagy ha az, akkor késöbb jogi útra lehessen terelni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 13:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy lesz szó kimaradt. Sorry
2016. nov. 18. 13:53
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Simán írtok egy papírt, akár kézzel, hogy X összeget átvett, ekkor és ekkor, ilyen és ilyen célra. Nem kell bő lére ereszteni, csak lényeg benne legyen. Elég egy példány, ami nálad van (és ha teljesítette a vállalást, akkor a szeme láttára megsemmisíted).


De legyen két tanú, minden adat legyen olvasható, név, cím, születési adatok. Plusz értelemszerűen az aláírás. Ez így már hivatalosnak számít.

2016. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Föl se fogadnék ilyen mestert aki nem tud meghitelezni egy munkát. Nem az egészet de legalább egy részét. Mondjuk megállapodtok hogy ha kész egy folyamat fizetsz egy részt. Én már megjártam ilyennel sose láttam többet se a pénzt se a mestert.
2016. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Mire kér előleget? Piás ember? Ha igen, küldd el a fenébe!!
2016. nov. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire kéri az előleget. Anyagra adnék neki. (Vagy én venném meg). Munkadíjra nem.. Csak ha ismerős kőműves lenne, akiben bízom.
2016. nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagra keri, menj el vele es fizess te. Amugy nem adnek eloleget.
2016. nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Munkadíjra előleget nem szoktak adni. Ha ő veszi az anyagot, akkor arra viszont természetesen jár az előleg, de csak az anyagra. Ez a bevett gyakorlat.


Persze az sem mindegy, hogy mekkora melóról van szó. Ha a garázs oldalát kell bevakolni, és arra kér előleget, akkor szóba sem állnék vele ezek után.


De ha valami nagyobb szabású dologról van szó, ott van realitása az előlegnek. Meg lehetne venni helyette az anyagot, de nem biztos, hogy érdemes, mert a szakmabéliek sokszor lényegesen olcsóbban tudnak anyagot szerezni. Még ha a saját haszonkulcsát rá is teszi, még úgyis olcsóbban megúszod, mintha te magad szereznéd be. De ha nem tud ilyen olcsóbb megoldást, akkor valóban te is megveheted az anyagot, ha az idődbe belefér.


Ettől függetlenül papírt persze minden pénzmozgásról kell írni.

2016. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne adj neki előleget, ilyen egyszerű..
2016. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!