Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az normális, hogy 8 perccel a...

Az normális, hogy 8 perccel a zárás előtt már nem engednek be egy ABC-be?

Figyelt kérdés
Meddig kötelesek egyáltalán beengedi a vásárlót? Jogosan írok ilyenkor a panaszkönyvbe?

2016. nov. 17. 19:06
1 2
 1/19 Lazy Lover ***** válasza:
19%
nem normális mert addig köteles be engedni míg nyitva van a bolt! de mióta nem normálisak vezetik az országot azóta senki nem normális...
2016. nov. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos sokhelyütt úgy van meghatározva a munkaidő, hogy zárásig, ami azt jelenti, hogy kvázi a dolgozó minden nap túlórázik. Sok olyan vevő van, aki még bemegy pár perccel zárás előtt, aztán jóval zárás után sem lehet kizavarni, mert tökörészik, stb. Ennek veszik elejét az ilyennel.

A panaszkönyvi beírással meg csak magad járatod le és sorolod bele a fent ismertetett kategóriába.

2016. nov. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

az ott dolgozókra nem vagy tekintettel? a fél életüket ott töltik hogy te letudd venni a tejet a polcról...

ők is mennének haza a családhoz, stb.

neked meg az egész napod ottvan hogy bemenj időben.

2016. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja mert én biztos egész nap otthon ülök és nem dolgozok.
2016. nov. 17. 19:20
 5/19 anonim válasza:
70%
gondolom a kerdezo is dolgozik vagy tanul, nyilvan ha raert volna akkor elobb odament volna, gondolom.
2016. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Zárásig el kell hagynod az üzletet fizetéssel együtt.

Kérdés, hogy ez szerinted belefért volna-e? Szerintük nem, mert ők nem tudhatják, hogy te a gyorsanlekapommégapolcrólésrohanok vevő vagy-e.

2016. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

A nyitvatartási időben végig köteles beengedni, tehát ha 20.00-ig van kiírva a nyitvatartás akkor 20.00-kor még köteles beengedni, de 20.01-kor már nem.


Viszont a dolognak van egy másik oldala is, hogy csak nyitvatartási időben köteles kiszolgálni, utána nem. Tehát a példánál maradva ha 20.00-ig nem fizetsz a pénztárnál, akkor nem köteles kiszolgálni. :)


A harmadik tényező meg az, hogy a nyitvatartást a mindenféle hatóságok ellenőrizhetik, és szokták is. Ha tovább nyitva tart, úgy, hogy nem jelezte előre a rendkívüli nyitvatartást, azt ugyanúgy büntetik, mintha a rendkívüli zárvatartást nem jelezte volna előre.


Persze egyszer-egyszer pár percet rá lehet húzni, az nem probléma. De ha minden nap 20-30 perccel tovább tart nyitva a megkésett vásárlók miatt, abból könnyen baj lehet.

2016. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem normális ember nem akar 8 perccel zárás előtt bemenni, hacsak nem szívgyógyszerért megy.


Van a nyitvatartási idő és van az illem.


A múltkor hasonlóképp jártam. Nálam még 12 perc volt a nyitva-tartásból, de már senki nem volt az üzletben és pakoltak. Megkérdeztem bemehetek-e még a válasz az volt, hogy "hááát, 8-ig vagyunk", de látszódott. Inkább eljöttem. Egyfelől én is mehettem volna hamarabb, másfelől pontosan tudom, milyen az, amikor egy fárasztó nap után az ember húzna haza a fenébe.


Ha írsz a panaszkönyvbe jogosan írsz, csak gondolj bele, milyen ha veled csinálják ugyanezt a te munkahelyeden.

2016. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem hiába írogatsz a panaszkönyvbe az a 8 perc már eléggé kevés idő. Gondolom kasszazárás, egyebek, majd zárás.
2016. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

"Persze egyszer-egyszer pár percet rá lehet húzni, az nem probléma. De ha minden nap 20-30 perccel tovább tart nyitva a megkésett vásárlók miatt, abból könnyen baj lehet."


Ezt egyszerűen meg lehetne oldani úgy, hogy 19:45-ig írják ki a nyitvatartást, így aki még 19:44-kor megy be, azt be tudják engedni, de a 20.00-ig tartó dolgozói műszakidő is tartható. Negyed óra alatt meg kiürül a bolt.

2016. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!