Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő míg lesz a gyerekel...

Mennyi idő míg lesz a gyerekelhelyezésről papírom?

Figyelt kérdés
Szétmentünk a baba apjával és nem akarom, hogy folyton ide járkáljanak se ő se az anyja főleg, hogy az anyja be is szólogat.

2016. nov. 17. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a tárgyalás?
2016. nov. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nem tudok semmit, eddig nem volt erőm még intézkedni. 2 hete szültem és jövőhéten találkozok az ügyvéddel.
2016. nov. 17. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a bíróság is így dönt majd...?
2016. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jézusom utolsó! Én aztán nem vagyok anyapárti ilyen esetekben, de azért azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy egy pár hetes, nagy valószínűséggel anyatejes, szoptatott csecsemőt majd az apukának ítélnek, ha amúgy minden egyéb stimmel. Kérdező. Ha még a papírokat sem adtad be, ezt nem lehet megtippelni és utána is függ az adott bíróság leterheltségétől, kell-e hiánypótlás, bár ha ügyvéd adja be a papírokat ez nem valószínű és van egy maximum határidő is, amig az első tárgyalást ki kell tűzni. Azt már a legelső alkalommal kérheted, hogy Nálad legyen elhelyezve és ha lesznek is további tárgyalások, a határozatot kipostázzák nagyon hamar,ami az elhelyezésről szól. A nagymamát a saját otthonodba nem vagy köteles beengedni (bérelt lakásba sem), egyedül arra kötelez a törvény, hogy az édesapa láthatását ne akadályozd addig sem, amig erről hivatalos határozat születik. A korára való tekintettel ezt még jó darabig a kicsi lakhelyén kell biztosítanod, lévén apuka ilyen picit még nem vihet el. A nagyszülői láthatás teljesen más tészta, megmondod a nagyinak, hogy ezentúl kívül tágasabb, nem kell beengedni, ha piszkál Téged. Beszéld meg Vele, ha látni akarja az unokát(teszem azt kéthetente 1 órára), akkor engeded, de csak ha disztingvál, ugyanis a törvény erre nem kötelez, ha nem viselkedik, akkor ennyit sem kap és majd látja az eljövendő apai láthatások alatt, majd amikor már el tudja vinni az exed. Nagyszülőnek ilyen módon nincsen láthatási joga, ha perre is vinné maximum havi egy órát ítélnének meg, azt is csak majd ha lényegesen nagyobb lenne és nem lenne semmi probléma, vagy azt is csak felügyelten. Elcsattogsz ügyvédhez, elmondod mi van, mit szeretnél, beadja, kiírják, idén már nem nagyon lesz tárgyalásotok jövő év elején megejtik sanszosan, januárban, február elején. Abban rögzítve lesz a pontos láthatás, ennyire apró babánál ez még az apukának is erősen korlátozott, próbáljatok megegyzni, ha nem megy sem igen fog a bíró csecsemőnél max, heti pár óra lakáson belüli látogatást engedélyezni, a kéthetente egy hétvége majd csak később következhet.
2016. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Egyrészt ítélhetnek akár apukának, de én nem erre gondoltam.

A Kérdező úgy írt, mintha láthatásról sem lenne szó, sőt, semmiről: apuka tűnjön el az életükből, és kész.

Hát ez nem így lesz, az garantált.


Ügyvéd vagyok amúgy, szóval hidd el nekem, semmi akadálya annak, hogy apának ítéljenek egy gyereket. Többször is láttam már/csináltam már ilyet.

2016. nov. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom nem értesz. Nem azt írtam, hogy apukának nem ítélhetik a gyereket, csupán annyit jegyeztem meg, hogy egy pár hetes csecsemőt, extrém kivételektől eltekintve (drogfogyasztás, ecetera) nem fognak elszakítani az anyjától. A kérdező a kérdés kiírása előtt mindössze 2 héttel szült meg, ilyen kicsi, kvázi újszülöttet igen alapos indok nélkül nem fognak az apánál elhelyezni, pláne ha anyatejes, de tápszeresen se nagyon. Az, hogy később mi lesz már más kérdés, de a kérdező a jelenlegi helyzetére vonatkozóan kért segítséget. Ettől függetlenül nyilván jár az édesapának a láthatás és az egyéb szülői jogait is gyakorolhatja természetesen.
2016. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!