Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki átlagon felüli...

Ha valaki átlagon felüli magyar és azért támadják, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Átlagon felülit úgy értem, hogy híres ember, hősnek a leszármazottja, nemes családból származik, vannak orvos rokonai stb..

2016. nov. 16. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos rokon kutyafule, a nemes csaladnal szerintem azert azt is tudni kellene, hogy mit tett az a nemes, vagy hos.
2016. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Közterületet neveztek el róla. De egy kisembernek is vannak jogai, mégis miért ne lenne nagyobb bűn, ha ő ellene követnek el bármit is?
2016. nov. 16. 23:25
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Az általad használt fogalom a jelen korunkban nem létezik.

Mindenki a saját tetteiért felelős és mindenkinek magának kell "híressé"válni.

Az ősei érdemei az őseié,nem az övé.Sőt külön szánalmas,ha valaki ebből akarna valamit kicsikarni.

2016. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Jaj bocsánat,félreolvastam a kérdést.

Annyit lehet tenni,mint bármelyik másik embernek. Jelenti a rendőrségen és a törvényektől és a támadástól függően indulhat meg az eljárás.

2016. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy valakinek az őse nagy tettet hajtott végre, a leszármazottja, mitől lenne átlagon felüli? Majd, ha ő is tesz vagy elér valamit, az alapján lehet esetleg megítélni. Azt meg végképp nem értem, hogy ha valaki "csak" nemesi családból származik, vagy orvos rokonai vannak, mi a franctól lenne átlagon felüli.
2016. nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagon felüli - érdektelen a nációja - attól átlagon felüli, mert átlagon felüli szerzett képességekkel rendelkezik. Pl. sokat tud, mert sokat tanult. Persze vele született adottságok is kellenek hozzá, kétségtelen.

Azok az átlagon felüli emberek, akik jelentőset alkottak életükben, mind-mind nagyon szerények. És tudod miért? Elárulom! Mert minél inkább tudni vágynak, s minél több ismeretre tesznek szert, annál inkább rádöbbennek, hogy az a sok milyen kicsinyke.

Származás? 1848-nak egyetlen fennmaradt eredménye, hogy attól kezdve már a magyar nem tekintette eleve elrendeltnek, hogy az emberek úrnak és szolgának születnek. S te most a származással jössz?

Habsburg Ottó bácsi egy jelentéktelen svájci család leszármazottja volt. Ez a család magasra emelkedett, császárokat, királyokat, hercegeket adott a világnak. Jókat és rosszakat.

Ottó bácsi végtelenül szerény, egyszerű ember volt. A rendszerváltás után nem jött visszakövetelni a trónt, hanem csak segíteni szeretett volna, rangjainak használata nélkül. És - noha nem magyar ember volt -, szép magyar beszéddel szólt, szerényen, egyszerűen.

Nem kérkedett egyetlen ősével sem.

2016. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg nem egészen értem, hogy hogyan lehet bárkit támadni azért, mert mondjuk, Rákóczi, vagy Kossuth leszármazottja. Viszont, ha mégis van ilyen, ugyanazt teheti, mint bármely ismert, vagy nem ismert ember: feljelentést tehet, amennyiben indokolt.
2016. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Pl. sokat tud, mert sokat tanult. Persze vele született adottságok is kellenek hozzá, kétségtelen."

Ez is megvan, de pont ezekben csorbítják. Próbálj meg úgy csinálni bármit is, hogy tönkre teszik az életed.


"Azok az átlagon felüli emberek, akik jelentőset alkottak életükben, mind-mind nagyon szerények. És tudod miért? Elárulom! Mert minél inkább tudni vágynak, s minél több ismeretre tesznek szert, annál inkább rádöbbennek, hogy az a sok milyen kicsinyke."

Vannak olyan találmányok amik egyszerűek mégis megváltoztatták a világot. A szerénység nem az egyetlen emberi tulajdonság amiből minden fakad.


"Származás? ..."

Ha tetszik, ha nem léteznek Magyarországon társadalmi rangok. Az ilyen minden ember egyenlő baromságokat pont azok szokták emlegetni akiknek nincs is több.

2016. nov. 17. 00:09
 9/17 A kérdező kommentje:
felpont ÓZ: És ha most valakit teszemazt Habsburg Jánosnak hívnak azt egy lapon említenéd a hajléktalanokkal és a romákkal?
2016. nov. 17. 00:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,hogy hivalkodásra használja az illető illetve önfényezésre vagy esetleg tényleges siker is van mögötte.


Szerintem nyugodtan támadható ha csak önfényezésre és egoizmus növelésre használja. Például "én vagyok valaki, mert ősi arisztokrata családból származok és visszatudom vezetni a családfámat végvári harcosokig" vagy "én xy híresség gyereke vagyok".

Erre van is egy példa "Közismert példa Zilahy Mariann, aki grófnak neveztette magát, sokat jótékonykodott, és egy gálaműsorban maga Göncz Árpád is grófnőnek szólította. Ő egy álarisztokrata, tekintve, hogy nem létezett Zilahy grófi család."

Az ilyen személyt nagyon kevesen fogják tisztelt(szerintem senki sem), mert ő csak más sikerét akarja meglovagolni, esetleg hazugság árán akar valaki lenni. "Öndicséret mindig büdös"


A másik típus az, aki bár neves emberek a leszármazottai, attól végig járt egy életpályát és saját erejéből emelkedett a csúcsra. Például ilyen Habsburg Ottó unokája Habsburg Ferdinánd Zvonimir valószínűleg nem azért formaautós versenyző ma, mert Habsburg-ház ma is élő tagja hanem, mert 2009-2014 gokartos pályafutása alatt több bajnoki címet is nyert és részt vett a három világbajnoki döntőn. Ha később esetleg sikeres és híres autóversenyző lesz, akkor a származásának eléggé kevés köze van.

Az ilyen típusú ember megérdemli a tiszteletet és majd mások fogják azt mondani, hogy "méltó a családja nevéhez".


"Ha tetszik, ha nem léteznek Magyarországon társadalmi rangok. Az ilyen minden ember egyenlő baromságokat pont azok szokták emlegetni akiknek nincs is több."


Szerintem meg társadalmi osztályok vannak. Lehetnek rangok is, csak senkit nem fog érdekelni az férfiak nem fogják megemelni a kalapjukat az illető előtt, mert grófi családból származik, a boltban nem fognak hajlongani előtte és méltóságos úrnak szólítani, csak azért, mert arisztokrata származású.

"Ez a világ elmúlt."


A munkában betöltött rangok léteznek már csak, például a kormány tagjainál, egyházi vezetők vagy üzleti életben még fontos néha a rangi megszólítás, bár sokszor csak formalitás.

2016. nov. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!