Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményed erről?

Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

mit szólnál ahhoz ha ilyen szociális rendszer lett volna 1990-től szerintem most is lennének viták ez felől vagy ezt el tudnád fogadni.


Családi pótlék feltétele minimum érettségi v. szakmunkás.

Ha ez megvan akkor 1 gyerekig jár a csp 14e Ft

Ha az egyik szülő dolgozik akkor 2 gyerekig jár a csp 15e Ft/gyerek

ha mindkét szülő dolgozik akkor 16eFt/gyerek.

Ha a mindkét szülő dolgozott és azután lesz munkanélküli hogy a 3 gyerek megvan akkor 1 évig kap 3 gyerekig csp-t.

Ugyanez ha 1 szülő dolgozott de munkanélküli lesz 1 évig 2 gyerekig kap csp-t.

szülés után 2 évig automatikusan jár a csp függetlenül attól hogy a szülő el tud-e helyezkedni vagy sem.


2010. ápr. 27. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
ha ez a rendszer lett volna 90-től, akkor nem 15 000 emberrel lett volna kevesebb ember évente Magyarországon, hanem 50 000rel, mivel jóval kevesebben vállaltak volna be gyereket így.
2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Családi pótlék feltétele minimum érettségi v. szakmunkás."


- Itt megakadtam. Szeméyles példám: a nagynénémnek 8 általánosa van, de reumájával is becsületesen dolgozik már vagy 30 éve. Az ilyen emberek gyerekei éhezhetnek nyugodtan?

2010. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon furcsa, hogy Te sem onnan közelíted meg, hogy csak az kapjon támogatást, aki "rászorul", vagyis a tehetősebb rétegtől vonják meg. Persze nem állítom ,hogy utóbbi megoldás a jó, csak egy megjegyzés volt...
2010. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagymamámnak még a 8 általánosa sem volt meg, de boltvezető lett, majd saját boltját vitte, földet művelt, fizette az adót. Miért nem kellett volna kapnia a gyerekeinek támogatást?
2010. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

na jó akkor modsítanám úgy hogy 90-től akineknem szerez papírt stb

Amúgy érdekes tegnap beszélgettem egy másik forumon a cigánykérdésről és azt mondtam hogy szociális rendszer átalakítással meg lehetne oldani a felesleges gyerkvállalást mire azt kaptam hogy a magyarok előbb mennének bele kisebbségi sterilizációba mint hogy tőlük is megvonnák a segélyeket.

Úgy tűnik igaza van. Ugyanazt várja el a többségi társadalom a kormánytól mint a cigányok csak ők nem szülnek agyba főbe gyereket.

2010. ápr. 27. 13:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha akkor is olyan alap lett volna az érettségi (vagy a szakmunkás), mint most, akkor nem gond, mert ma már tényleg mindenki szerez egy érettségit vagy szakmát, hiszen a munkáltatók attól a korosztálytól, aki ebbe az alapba beleszületett, elvárják, és nem is nehéz. De inkább ahhoz kéne kötni, hogy munkája legyen, vagy regisztrált álláskereső legyen (és ilyenkor meg ne tököljön a munkaügyi, hanem segítsen az újbóli elhelyezkedésen). Így bizonyos léhűtő rétegeket ki lehetne szűrni, vagy rákényszeríteni, hogy dolgozzon.

Azt nem tudom, hogy anyukám gyerekkorában mi volt a szokás, de az biztos, hogy anyai nagymamámnak nincs érettségije, mert akkoriban más volt az oktatási rendszer és a lehetőségek, neki 14 éves korától dolgoznia kellett, hogy megéljen a család, az esze meglett volna a tanuláshoz, ha lett volna lehetőség (most 72 éves).

2010. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Egyébként nagyon furcsa, hogy Te sem onnan közelíted meg, hogy csak az kapjon támogatást, aki "rászorul", vagyis a tehetősebb rétegtől vonják meg. Persze nem állítom ,hogy utóbbi megoldás a jó, csak egy megjegyzés volt..."


Most is a szegények kapnak és a középréteg nem igen vállal gyereket hanem azok akik nem taníttatják.

2010. ápr. 27. 13:27
 8/14 anonim ***** válasza:

a családi pótlékot a gyerek kapja, nem a szülőnek jár...az meg roppant vicces lenne, ha a gyerek érettségivel születne



nem mellesleg, ha a szép nagy gazdasági válság idején a szülő elveszíti a munkáját, akkor a kis rendszereddel éhenhalásra ítélted a gyerekeit is

2010. ápr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel IQ-hoz is köthetnéd.

Vajon te kapnál?

2010. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Ha a mindkét szülő dolgozott és azután lesz munkanélküli hogy a 3 gyerek megvan akkor 1 évig kap 3 gyerekig csp-t."


Hehe. Nekem három gyerek van. Előttük dolgoztam, nyolc általánosom van. Velük már nem kellettem. Férjem kicsit több mint egy évet volt munkanélküli, szakközép sulija van. A munkája elvesztésével a jövedelmünk jelentősen csökkent. Az utolsó kenet a csp elvétele lehetett volna. Sánta rendszer lenne és nagyon igazságtalan. Megint csak a kis becsületes kétkezi dolgozó emberrel cseszne ki.

2010. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!