Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A kérdésem a következő lenne?...

A kérdésem a következő lenne? Jár e nyugdíj annak a 62 évet betöltött nőnek, aki leinformálhatóan soha nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, h napjainkban érik el ezt a kort azok a nők akiknek idejében általános, volt hogy a férfi dolgozik a nő pedig neveli a gyereket, háztartást vezet. Hogyan rendelkezik róluk a jog? Ha igen kihez lehet fordulni? Előre is köszönöm
2010. ápr. 24. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

akinek nem volt soha bejelentett munka viszonya, tehát nem fizetett nyugdíj előtakarékosságot, annak nem jár az államtól nyugdíj.

Szerintem.

2010. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 BlackSword ***** válasza:

ma 20:13!

Már megbocsáss, de miért nem??? Mert felnevelt közben 1-2-3... gyereket, vezetett egy háztartást? Ez neked smafu? Miért ne érdemelnék meg?

2010. ápr. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

a jóisten áldjon meg te irástudatlan.olvasni képtelen-

Hol írtam én hogy nem érdemli meg? olvasd már el te szerencsétlen, tudatlanságtól szenvedő majom, hogy mit írtam.

azt írtam, hogy szerintem, mivel nem fizetett nyugdíj járulékot, ezért SZERINTEM nem kap. De nem tudhatni más formában esetleg fizette e magának.

Mielött nekiállsz másokat ócsárolni, olvasd már el mit ír, mi a franckarikát pattogsz itt a semmire?

2010. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Itt nem megérdemelésről van szó hanem a nyugdíj munkaviszonyhoz van kötve 20 évhez. Az nem igaz hogy az elmúlt 60 évben otthon maradt asszonyok lettek volna tömegével.
2010. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Méltányosági nyugdíj mindenkinek jár csak az 20-40 ezer forint között mozog, és a férjük után kapnak özvegyinyugdíjat. Rengeteg nő van ilyen helyzetben, dolgoztak boltosként, varrónőként csak nincs róla hivatalos papír, mert az ő korukban ez nem volt szokás.
2010. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 BlackSword ***** válasza:

Akkor átfogalmazom... bár már magyarázkodsz, te... (embertrsaimról vagy jót, vagy semmit) ()

Akkor SZERINTED miért nem jár??? Igy már hajlandó vagy érdemi választ is adni a szidkozódáson kívül?

2010. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mondom baze nem tudsz olvasni.

Azért, most leírom harmadjára is, mert nem fizetett nyugdíj járulékot. De lehet akkor is jár valami, ezért írtam hogy SZERINTEM (leírom ezt is harmadjára)

Minek után akinek nincs bejelentett munkaviszonya, így rendes nyugdíjat sem kap, SZERINTEM (4x).

Lehet kap valami minimális nyugdíjnak nevezett alamizsnát, mint ahogy feljebb elmondták.

LEHET, SZERINTEM, SZERINTÜK....

atyaég.

2010. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

De ha te tudnál már végre a kérdésre is érdemi választ írni némi konkrétummal, nem pedig velem lennél elfoglalva, hogy mekkora egy állat vagy, lehet megköszönné a kérdező.

Amúgy ezek után gondolhatod mennyit tol a latba a TE véleményed, a te szinvonaladról, úgyhogy tőlem azt írsz rólam amit akarsz.

2010. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"dolgoztak boltosként, varrónőként csak nincs róla hivatalos papír, mert az ő korukban ez nem volt szokás."


Ez nem igaz! Miért állítasz ilyet? A Kádár rendszerben nagyon szigorú volt a nyilvántartás mindenki aki munkaviszonyban volt be volt jelentve szigorúan! Volt munkakönyv is jó ideig amiben benne volt a munkaviszony mert arra való volt!

2010. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 BlackSword ***** válasza:
Nem tudom, de ha ilyen cipőben jársz, akkor kérdezz rá, ha jár, akkor nekedis jár...
2010. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!