Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jarhato ut az alabbi...

Mi a jarhato ut az alabbi esetben?

Figyelt kérdés

Egy ingatlan tulajdonreszekre osztva 5 szemely kozott oszlik fel, egy 6. szemely neven haszonelvezeti jog van. Az 5 tulajdonreszes szemely az ingatlan eladasat szeretne. Mi a megoldas, ha a haszonelvezeti jogot elvezo 6. szemely nem hajlando e jogrol lemondani ellenertek fejeben sem? Jogilag van erre valamilyen megoldas? Eladhato igy a haz?

meg egy kerdes: abban az esetben, ha a haszonelvezeti joggal rendelkezo szemely az egyik resztulajdonos szemelyi eppseget veszelyezteti, ill. az ingatlanban valo tartozkodasat ellehetetleniti, abban az esetben igenyelhet -e ezen szemely valamilyen lakhatasi tamogatast onkormanyzatnal annak erdekeben, hogy mashova koltozhessen?

Bocsanat az ekezetek hianyaert.

Nagyon koszonom a valaszokat!



2016. okt. 2. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Eladható a ház, de a haszonélvezet marad, úgy pedig szinte lehetetlen vevőt találni rá.
2016. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, de jogilag ezt nem lehet valahogy megoldani?
2016. okt. 2. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha a haszonelvezeti joggal rendelkezo szemely az egyik resztulajdonos ... ingatlanban valo tartozkodasat ellehetetleniti,"

én úgy tudom, hogy a haszonélvezőnek nem kell tűrnie a tulajdonos jelenlétét

2016. okt. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
en is igy tudom,de gondoltam megkerdezem, hatha mas jobban tudja, hogy mi a helyzet ezugyben. abban az esetben eltavolithato az ingatlanbol a haszonelvezo, ha a tulajdonos eletere tor, amirol rendorsegi igazolas is van?
2016. okt. 2. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!