Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolvány cseréje...

Személyi igazolvány cseréje születési anyakönyvi kivonat nélkül?

Figyelt kérdés
Régi típusú személyim még nem járt le és van kártya formájú jogosítványom is. De új típusú szig-et akarok, de nincs meg a születési anyakönyvi kivonatom... és nem is szeretnék X ezer forintért kiváltani egy újat. Ez így elég a cseréhez?
2010. ápr. 23. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az anyakönyvi kivonat csak akkor kell, ha már a régi is lejárt. egyébként ha mégis kell, akkor szerintem nálatok is kiadják ingyen a másolatot, csak ráírják,hogy személyi igazolványhoz adták ki.
2010. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha va érvényes fényképes igazolványod, akkor nem kell a személyi. (Okmányirodán dolgozom.)
2010. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem járt le a személyid, akkor nem kell anyakönyvi kivonat az újhoz. Ha elviszed a régi személyit, illetve az új típusú jogsidat, annak elégnek kell lennie.
2010. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amikor lecseréltem a lejárt személyit, nem kérték az anyakönyvit, csak a régit.
2010. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez atörvény ezekszerint nem egységes,mert nekem nem csináltak újat a születési nélkül!A régi lejárt,újtipusú jogsim van,érvényes útlevelem de nem számított!Ezért 2 éve nincs személyim!Csak azt nem értem,hogy akkor a jogsira miért írják rá,hogy 10 évig személy azonosításra alkalmas!
2010. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvi kivonat másolata, nem kerül X ezer forintba, pontosan nem emlékszem, h mennyi, de nem volt egy nagy összeg.
2010. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A régi lejárt,újtipusú jogsim van,érvényes útlevelem de nem számított!"


A törvény egységes, és kimondja, hogy akkor nem kell anyakönyvi kivonat, ha úgy mész el új személyit csináltatni, hogy még NEM járt le a régi. Amint lejárt, máris kérik az anyakönyvi kivonatot: érdemes figyelni a lejárati határidőt, és előtt pár héttel elmenni új személyit csináltatni.

2010. ápr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. ápr. 24. 21:24
 9/9 anonim válasza:
Mi van akkor ha a régi szig lejárt évek óta és nincs meg az anyakönyvi kivonatom se?
2015. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!