Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom eladni a lakásomat?

Hogyan tudom eladni a lakásomat?

Figyelt kérdés

A férjem meghalt.Tulajdon részét 3 gyermekünk örökölte.Haszonélvezet az enyém.Egy gyermekem meghalt,2 gyermeke az örökös a továbbiakban.Csak beleegyezésükkel

adhatom el a lakást?Nem szeretném a kezükbe adni a pénzt.

Letétbe helyezhető-e?A haszonélvezettel mi van ilyenkor?


2010. ápr. 23. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A haszonélvező a tulajdonjogról nem rendelkezhet, mivel az ingatlanban SEMMI tulajdonrészed sincs, így még a közös tulajdon megszüntetése esetét SEM tudod felhasználni...

Tehát a kérdésedre az a válasz, hogy te MÉG AZ Ő BELEEGYEZÉSÜKKEL SEM adhatod el, ezt a tulajdonosok tehetik meg. (Illetve vannak speciális esetek, amikor lehetsz meghatalmazotti szerepben, de ingatlan adás-vételnél ez sem egy egyszerű manőver.)

Nem egyértelmű, hogy a "gyermekeid" mit jelentenek, ugyanis az egyiknek már van gyereke (amelyik meghalt), így valószínűleg nem fiatalkorú vagy gyermekkorú. Szintúgy nem világos, hogy a gyermeked gyermekei milyen idősek.

Amíg van a tulajdonosok között fiatalkorú vagy gyermekkorú, addig gyámhatósági engedélyhez kötött az értékesítés. Ezt pedig a gyámhatóság nem igazán szokta megadni.

A nagykorú tulajdonosok saját maguk rendelkeznek (ha nincsenek cselekvést korlátozó intézkedés hatálya alatt, mert ekkor a gondnokuk) a tulajdonukról.

Azonban te nem teheted letétbe azt a pénzt, ami NEM A TIÉD. A nagykorú gyermekek esetén értelemszerűen azt az ő kezeik közé fizetik ki, a kiskorú esetén pedig - ha a gyámhatóság az értékesítéshez hozzájárul - gyámhatósági letétbe kell helyezni az összeget, azaz olyan bankszámlára, amelyet a gyermek a 18. életévének betöltése után tud felvenni.


A te haszonélvezeted amúgy forintosítható, ha az ingatlan eladásra kerülne ÉS TE SZERETNÉL HASZONÉLVEZETEDTŐL MEGVÁLNI, akkor a tulajdonosokkal kell megegyezni, számítható értéke van a haszonélvezetnek, az az összeg tulajdonképpen téged illet. (Ez függ a te életkorodtól és az ingatlan árától.)

2010. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a kérdésed sem jó, mert a lakás nem a TE LAKÁSOD. "Hogyan tudom eladni a lakásomat?"

Itt klasszikusan a "Hogyan tudom eladni a gyermekeim és unokáim tulajdonában lévő, haszonélvezetemmel terhelt lakást?" lenne a jó kérdés.


Ha valami egyéb kérdésed van, szívesen segítek.

2010. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A válaszban szerintem tévedés van,mert a lakás 1/2része az én tulajdonom.Az örökösök részén is,tehát az egészen a

haszonélvezetem.Ha közös megegyezéssel eladjuk a lakást,

a haszonélvezetem az 1/2rész hogyan alakul?73 éves vagyok,

a lakás 12mill.

2010. ápr. 24. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!