Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet még meg egy munkáltató?

Mit tehet még meg egy munkáltató?

Figyelt kérdés
Már voltam állásinterjún, igaz ott kerek perec ki is jelentették, hogy nem annyira leszek bejelentve, mint amennyit kapni fogok. Sajnos ezt sem tartom jogosnak, dehát ilyen világot élünk. Behívtak próbanapra, 1 napot bent is voltam. Ma voltam másodszorra, persze feketén, és annyit sem mondott a főnök, hogy akkor minden rendben, fel vagy véve, de azt sem mondta, hogy menjek holnap vagy hogy ne. Semmit. Egész nap az irodában volt, akkor most szerintetek? Két napot ingyen dolgoztam, holott már a próbanapot is fizetni kellene ,de azt úgysem teszik meg, és a mait is. A munkámra nem mondott semmi rosszat, tehát annyit sem, hogy elhibáztam volna dolgokat, azért nagyjából első nap jól dolgoztam. Holnap tanácstalan vagyok, hogy bemenjek-e vagy sem. Hiába kérdeztem a főnököt, "nem törődöm stílusban sem kaptam semmi választ". Már holnap nem megyek be, vagy legalábbis azon vagyunk a férjemmel, átbeszéltük. Mit tennétek? Már az is vicc, hogy munkaszerződést sem adtak, még azt sem mondták hogy puff. És akkor még menjek 1 hétig úgynevezett próbanapokra? Vicc! Ja és persze már eleve a próbaidő is azért van, hogy akkor tanuljon be az alkalmazott, de tök mindegy, a próbanapokat ki sem fogják fizetni(ezután már biztos), kérdeztem már a fönökot, ezért gondoltuk úgy hogy holnap nem megyek már be, ez azért már mindennek a teteje. Ha egyántalán valaha is be lettem volna jelentve, ezek után a fene tudja meddig kellene még ingyen dolgozni, hiába kérdeztem semmi. Sőt, a pláne egész nap irodában volt ő is és egy nyavalyás mondatot nem mondott.
2010. ápr. 21. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

a feketézés sajna elfogadott, ott védenem kell a munkaadókat.


viszont a te eseted, hát, volt egy ilyen munkahelyem, úgy kellett kierőszakolnom a munkaszerződést, hogy legyen TB-m végre.


neked is javaslom, hogy kérd tőle a szerződést, mondd neki, hogy mittomén gyomorsavad sok így kell íratnod gyógyszert rá, de TB nélkül nem megy, és ehhez kellene a bejelentett állás. a szerződésbe bele lehet írni a 3 hónap próbaidőt, így az sem kifogás.


ez az esetek 90%-ban úgy szokott menni, hogy a munkáltató megadja a szerződést, ha kéred, erőlteted, tesztel, hogy meddig mehet el veled, mennyit engedsz, mennyire lehet kihasználni. sajnos még sok gondod lesz vele valszeg. az sem mind1, hogy milyen munkakörben vagy, mert ha valami olyanban amire bármikor talál embert, akkor az gáz.

2010. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagy csaló!Ingyen akar dolgoztatni.szerintem hagyd ott minél hamarabb.De arról előtte gondoskodj,hogy legyen valami írásos bizonyítéka annak,hogy ott dolgoztál.Az a pár nap is valami és igenis ledolgoztad és járna érte a fizetés!

Ha semmiféle papírt nem akar kadni neked,akkor azokat miután felmondtál,megfogja semmisíteni.Jó lenne legalább

fénymásolathoz jutnod valahogy.

Ha továbbra sem fizet és otthagyod,ne felejtsd el feljelenteni.Sokan ezt nem merik megtenni,pedig az ilyeneket megkell tanítani valahogy arra,hogy nem tehetnek meg bármit a munkavállalókkal!

2010. ápr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos írásbeli bizonyíték nincsen, ugyanis addig semminemű személyes adataimat nem adtam ki neki, amig munkaszerződést nem látok(tb szám, adószám ilyenek) többit azt tudja, mivel az önéletrajzomban is szerepelt. Én is úgy gondolom, hogy az ilyen egy nagy csaló, ha még mennék holnap is valszeg egy forintot sem látnék.
2010. ápr. 21. 20:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 21. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy ha az állásinterjún a munkáltató megfelelelőnek tartja a jelentkezőt,akkor első lépés a munkaszerződés megkötése,akár határozott,akár határozatlan időre szól.Ha egy munkáltató húzódozik a szerződéskötéstől,akkor az már több mint gyanús!

Azomban a szerződés megírásához szüksége van bizonyos személyes adataidra.Ha nem bízol benne,készíts fénymásolatot azokról a személyes irataidról,amikhez a szerződés miatt szüksége lehet és azokat nyugodtan odaadhatod.

2010. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát a vége az lett, hogy két napot ingyen dolgoztam. Bejelentés a második napon nulla, se munkaszerződés semmi. Na ennyit erről, aki addig nem ad szerződést, az már nem is fog egyhamar, anélkül meg futhatnék a pénzem után...

Igen, amikor nem mentem be az ottani főnök fel volt háborodva, hogy mit képzelek én magamról, akkor már nem érdekeelt, én meg elmondtam neki, hogy mit jelent a munkaszerződés és abban a próbaidő-tehát egy bejelentett munkaviszony.

2010. ápr. 23. 13:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a próbanapjaid nem fizeti és ezután nem vesz fel nyugodtan feljeltheted vesztenivalód nincs hisz kirúgni nem tud. Viszont ezzel elvennéd a kedvét attól hogy másokat is beszopasson. Tennél egy szivességet a többi munkavállalónak.
2010. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!