Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatóval mit csináljak...

Zaklatóval mit csináljak (lent hosszabban)?

Figyelt kérdés

Majdnem egy éve zaklat valaki interneten és telefonon. Fenyegetőzik, megöléssel, torok elvágással, család kiírtásával. Feljelentettem a rendőrségen, amit azzal utasítottak el, hogy nem mondta elég gyakran ezeket.


Mostanra meguntam a dolgot, és kinyomoztam a zaklató lakcímét, ahol fiatal feleségével, anyjával gyermekével lakik.


Arra gondoltam, hogy odamegyek személyesen, és még egyszer figyelmeztetem, hogy hagyja abba a zaklatásomat, mert nem lesz jó vége.


Mit gondoltok, van más megoldás?


2016. szept. 2. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

A policájok semmit nem fognak tenni, amíg vér nem folyik, úgyhogy hozzájuk teljesen fölösleges menni. De ugye 2 hét alatt rend lesz...


Azt javasolnám, kérj meg pár szép szál legényt a feladatra, keresd fel őt, és dolgozzátok meg közösen úgy, hogy a tulajdon édes jó anyja ne ismerjen rá. Törött kézzel nemigen fog telefonálgatni egy ideig.

2016. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"azzal utasítottak el, hogy nem mondta elég gyakran ezeket"


Mond meg neki, hogy zaklasson többet. Mond hogy mazochista vagy, akkor abbahagyja


Elvileg ilyenekért lecsukhatnák az embert. Életveszélyes fenyegetőzésért

2016. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

BTK. 222. §


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, vétség: 2 év.



Rendőrség szerint ez nem valósult meg, hiába írta le hússzor a zaklató, hogy megöl, elvágja a torkomat, kiírtja a családom, megkínoz, stb.

2016. szept. 2. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Megpanaszoltad a feljelentést elutasító határozatot? Ha igen, és azt is elutasították, nyújtottál be pótmagánvádat? Merthogy fenyegetni bőven elég egyszer is, csak az ún. háborgatásos zaklatáshoz kell tartós elkövetés.


Ha újra megfenyeget, tégy újra feljelentést, és ne hagyd magad lerázni.

2016. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem panaszoltam meg, mert nem láttam értelmét, mivel a zsaruk azt mondták nekem, hogy az ügyészség úgy is azt csinálja, és amiatt emel vádat, ami ők akarnak.
2016. szept. 3. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, hát hogy ha azoknak hiszel, akik a számodra sérelmes határozatot hozták, akkor jogilag nincs mit tenni. Biztos vagyok benne, hogy ez a határozat nem maradt volna így, főleg, ha ezt az egyszerű hivatkozást beleírod.
2016. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!