Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyesületi fegyelmi (nyílt)...

Egyesületi fegyelmi (nyílt) tárgyaláson, jogomban áll-e hangfelvételt készíteni, ha a rögzítést előre közlöm a bizottsággal?

Figyelt kérdés
Jegyzőkönyv-vezetési és egyéb szabálytalanságok miatt, szeretném diktafonra rögzíteni a fegyelmi tárgyalásomat. A kérdés, hogy megtehetem-e ezt, illetve elutasíthatja-e ezt a fegyelmi bizottság? Ha elutasítja, lehetőségem van-e a tárgyaláson való részvételt visszautasítani, és ebben az esetben lefolytatható-e a tárgyalás a távollétemben? Egyébként ne nagy dolgokra gondoljatok, egy non profit egyesületről van szó.

2016. aug. 25. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, nem kötelező ugyan, de egyre több helyen készítenek hangfelvételt a taggyűlésekről, illetve a bizottsági ülésekről. Ez nem csak a jegyzőkönyv elkészítését könnyíti meg, hanem utólag kétségbevont, vitás kérdésekben visszahallgatható minden olyan hozzászólás, ami az ülés alatt elhangzott. Elvi akadálya tehát nincsen a hangfelvételnek.
2016. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De itt az a probléma, hogy az elvileg nyílt tárgyalásra nem engednek be senkit, példának okáért a barátomat sem, aki jegyzőkönyvezne. Van-e olyan jogszabály, amire hivatkozhatok, hogy jogomban áll a saját fegyelmi tárgyalásomról hangfelvételt készíteni?
2016. aug. 25. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nyilvános ülés keretében tárgyalják az ügyedet, akkor azon az vesz részt, aki akar, nem tehetik meg, hogy kitiltsanak onnan bárkit is. Ha mégis megtennék, akkor ügyrendi szabálytalanság miatt panaszt tehetsz!
2016. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! De ha jól értem, akkor nem ütközik jogszabályba a hangfelvétel készítése sem?!
2016. aug. 25. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem rendelnek el zárt ülést, akkor nincs akadálya, hogy bármelyik résztvevő hangfelvételt készítsen. Elméletileg akár egy újságíró is beülhet ilyenkor az ülésre, és nagyobb nyilvánosságot is biztosíthat az ott elhangzottaknak. Sok esetben pl. a helyi televízió is közvetíti akár önkormányzati képviselő testületi, akár valamilyen bizottsági, vagy civil szervezetnek a nyilvános ülését.
2016. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!