Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit ítélhet a bíró ebben az...

Mit ítélhet a bíró ebben az esetben (lent)?

Figyelt kérdés
"A"-t bírósági tárgyaláson elítélik húsz évre, mert a vád szerint megölte "B"-t, hiába tiltakozik, hogy ő ezt nem tette. Húsz év után kiszabadul a börtönből, találkozik "B"-vel, és megöli, mert már leülte a büntetést "B" meggyilkolásáért. Újra vád alá helyezik, tehát a kérdés az, hogy mit ítél ilyenkor a bíró?

2016. aug. 7. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Hulla nélkül amúgy nehéz bizonyítani a gyilkosságot, úgyhogy nehezen fordulhat elő, de tegyük fel, hogy igen.

Én úgy tudom, hogy ugyanazon bűncselekményért kétszer nem ítélhetnek el, de nem vagyok 100%-ig biztos benne.

2016. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nincs ilyen, szal ha nincs meg a holttest, akkor nincs gyilkosság.

USA-ban viszont van ilyen.

Egyszerű.

Kapsz kártérítést az első miatt, a második miatt viszont mész újra a sittre.

2016. aug. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a kettős kockázat.
2016. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kettős kockázat pontosan arról szól, hogy ugyanazzal a bűntettel már nem vádolhatnak meg valakit, amiért egyszer már vagy elítélték, vagy felmentették. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy a második gyilkosságnál ugyanaz lesz a vád, mint az elsőnél. Szándékos emberülés, hirtelen felindulásból elkövetett emberölés stb.
2016. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"hogy ugyanazzal a bűntettel már nem vádolhatnak meg valakit, amiért egyszer már vagy elítélték, vagy felmentették."


De az ugyanazzalt szó szerint kell érteni, tehát amit 1998.10.13.-án követtél el.

Nem az, hogy te már ültél egyszer és akkor van egy Monopoly kártyád és bármikor elkövethetsz egy gyilkosságot.

2016. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes olvasni, mit gondolnak a laikusok egy-egy jogi kérdésről, amiről fogalmuk sincs. A baj akkor van, ha valaki ilyenkor azt a látszatot kelti, mintha értene ahhoz, amiről beszél.


A #2 írta a helyes megoldást: az el nem követett gyilkosság miatt kártérítés, az elkövetett miatt sitt. Abban azonban ő is téved, hogy Magyarországon holttest nélkül nincs ügy. Ilyen szabály nincs, persze a gyakorlatban nehéz, de van rá példa: [link]


A legnagyobb butaságot viszont a #4 írta: a vád mindig a történeti tényállás, az teljesen mindegy, hogy az ügyész milyen minősítésre tesz indítványt. Ezért szó nincs arról, hogy ugyanazt a cselekményt csak át kell nevezni másnak, és máris lehet újabb eljárást folytatni ugyanabban az ügyben.


Azt viszont megint helyesen írták, hogy X. megölése 1998-ban nem azonos X. 2018-as megölésével.

2016. aug. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Abban azonban ő is téved, hogy Magyarországon holttest nélkül nincs ügy."


Na jó, de amit belinkeltél, ott volt beismerés.

Olyanról én még nem hallottam, hogy tagadta, illetve nem volt holttest, de mégis emberölés miatt lecsukták.

Persze abban egyetértek, hogy nincs ilyen jogszabály.

Azt viszont nem értem, miért csukták le a beismerő vallomás alapján.

Olyat olvastam egyszer, hogy a férfi megölte a feleségét, majd kiment a sivatagba és elásta.

10 évvel később bement aztán feladta magát, de ott se volt meg a test, szal szépen hazavitték a férfit, aztán megszüntették az eljárást(ez az USA-ban volt).

2016. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!