Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a romákat nem itélik el a származásuk miatt?

Figyelt kérdés

De most komolyan szerintem ez hülyeség.

Hány roma származású van a börtönökben?

És tudomásom szerint még egyetlen roma sem úszta meg a büntetést vagy kapott kisebbet a származása miatt.Ismétlem a származása miatt.Miért próbálnak sokan okoskodni,hogy "ennél többet érdemelt volna" vagy "persze ennyivel megúszta"?

Nem hiszem,hogy az ilyenek olyan sokat értenének a büntetőjoghoz vagy úgy egyáltalán a jogtudományhoz.Igaz még én sem értek hozzá sokat(remélhetőleg a követkető 5 évben több mindent fogok,érti aki érti)de legalább nem kérdőjelezem meg a bírók,ügyvédek tudását,tapasztalatát már ami a jogrendszerre vonatkozik.

Szóval a lényeg,hogy ők tudják mi miért van és szánalmasnak tartom azokat akik laikusak a témában,mégis beleszólnak abba,ráadásul hülyeségeket beszélnek


2010. ápr. 18. 17:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"semmi érdemlegeset nem tudtál a témához szólni."


Nem, mert azt már megtették helyettem, ezért kiegészítettem a képet, hogy kerete is legyen. De tény az, és ezt te sem tagadhatod, a válaszolók példái nyomán, hogy cigány gyilkosok is feltűnően könnyen megússzák, de ha egy fehér csak hozzá mer érni egy cigányhoz, már a sokszorosát kapja. Ha úgyis jogásznak készülsz, mondd meg nekem, kérlek, hogy ezt milyen jogszabályok indokolják?

2010. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Jólvan látom reménytelenek vagytok vagy inkább a témához nem értőek?
2010. ápr. 18. 18:21
 23/35 anonim ***** válasza:

mivel kérdező láthatóan szelektíven olvasol, csak arra válaszolsz amihez elég az IQ-d így megismétlem a kérdésemet:


noh kérdező akkor áruld el nekünk ezeket a körülményeket amik jogosnak ítélik, hogy gyilkosokat és "majdnem gyilkosokat" milyen alapon engedik ki 90évnél korábban!

2010. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Milyen alapon?Talán olvasd el ezt [link]


Talán,megjegyzem talán okosabb leszel ha ezt elolvasod.

2010. ápr. 18. 18:26
 25/35 anonim ***** válasza:

ne linkelgess, hanem beszélj!


nincs szánalmasabb mint amikor valaki papol egy témával kapcs mint valami szakértő azt a végén belinkel egy lexikont, törvénytárat stb, h bahh itt van.


áruld el kérdező, hogy milyen alapon volt igazságos az ítélet!

ha nem teszed, akkor nincs értelme erre a kérdésre válaszolnia senkinek, mivel egyértelmű, hogy sík hülye vagy az egészhez.

2010. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy nem vagyok szakértője a témának(ezt le is írtam),de még mindig többet tudok róla , mint te.

És nem az a hülye aki nem tud , hanem aki nem akar többet tudni.Ha te nem vagy képes elolvasni a Btk azon pontjait amelyek a témával kapcsolatosak(mellesleg megsúgom csak egy kis logika kell hozzá,hogy rájöjj melyek azok),akkor fogalmad sincs,hogy egyes büntetteknek mi a jogi szankciója.Akkor miről is beszélünk????

2010. ápr. 18. 18:52
 27/35 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem vagyok jogász, de ki merem mondani, hogy ha bármilyen jogszabály vagy törvény legális lehetőséget ad arra, hogy egy nem háborús helyzetben, és nem is ön- vagy mások védelméből, de még csak nem is gondatlanságból gyilkoló egyén megússza a tettét 1,5 évvel, akkor az a törvény/jogszabály úgy SZAR, ahogy van, mehet a kukába, és újat kell alkotni helyette, mert annak a nagybetűs IGAZSÁGHOZ már a világon semmi köze nincs.


Elnézést a szóhasználatért, de ezt tényleg nem lehet mással minősíteni.

2010. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
(Mi több, "gondatlanságról" sem lehet beszélni akkor, ha az elkövetők "csak" össze akarták verni meg szurkálni az alanyt, aztán "jaj, bocsi, véletlenül megöltük, bocsi"; az már bőven a szándékosság kategóriája, ha olyan mértékben bántalmazzák, hogy abba belehal.)
2010. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
(Hasonlóképp kukázható a "hirtelen felindulásból is" olyan elkövetőknél, akik gyakorlatilag mindent "hirtelen felindulásból" tesznek. Szerinted komolyan bocsánatosabb bűn az, ha egy köztudottan forrófejű bunkó agyonver valakit, aztán az "véletlenül" belehal, mint ha hidegvérrel kiterveli, hogy megöli, és célzottan szíven szúrja?)
2010. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 18:56


Na ez az.

Te legalább rájöttél arra,hogy a törvények olyanok amilyenek.A lényeg az,hogy ezek szerint kell az eseteket bírálni,tehát nem az igazságszolgáltatással van a gond,hanem a jogszabályok(egyrészének) tartalmával.

2010. ápr. 18. 19:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!