Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a romákat nem itélik el a származásuk miatt?

Figyelt kérdés

De most komolyan szerintem ez hülyeség.

Hány roma származású van a börtönökben?

És tudomásom szerint még egyetlen roma sem úszta meg a büntetést vagy kapott kisebbet a származása miatt.Ismétlem a származása miatt.Miért próbálnak sokan okoskodni,hogy "ennél többet érdemelt volna" vagy "persze ennyivel megúszta"?

Nem hiszem,hogy az ilyenek olyan sokat értenének a büntetőjoghoz vagy úgy egyáltalán a jogtudományhoz.Igaz még én sem értek hozzá sokat(remélhetőleg a követkető 5 évben több mindent fogok,érti aki érti)de legalább nem kérdőjelezem meg a bírók,ügyvédek tudását,tapasztalatát már ami a jogrendszerre vonatkozik.

Szóval a lényeg,hogy ők tudják mi miért van és szánalmasnak tartom azokat akik laikusak a témában,mégis beleszólnak abba,ráadásul hülyeségeket beszélnek


2010. ápr. 18. 17:48
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"a szamurájkardos cigány(annak vallja magát) leszúrt egy másikat a buszon. kapott érte másfél évet. igaz az áldozata nem halt meg."


Utána pedig nem sokkal a "szegínroma" ártatlan bántalmazott Józsika agyonvert viperával egy magyart a Józsefvárosban.

2010. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
mármint a leszúrt cigány?
2010. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Az a baj a három esettel kapcsolatban,hogy nem vagy tisztában bűnelkövetések körülményeivel.Márpedig azok a bizonyos körülmények nagyon is közrejátszanak,abban hogy milyen büntetést kap a bűnelkövető.
2010. ápr. 18. 18:12
 14/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt a kérdést így nem lehet megérteni.

Tudod, miért nem?

Azért, mert ez érzelmi/tapasztalati úton működik. Sokan vannak azok, túlságosan is sokan, akik nem csak tévéből vagy netről értesülnek az újabb és újabb szörnyűségekről (érdekes: bár sose mondják be, de mégis rögtön lehet tudni, hogy ha két család lemészárolta egymást, akkor cigányok voltak; ha x-en megkéseltek 1 valakit, akkor cigányok voltak; stb. nem mondják, de egyértelmű), hanem ténylegesen ott élnek a kellős közepén, állandó fenyegetettségben.


Gondolom, te viszonylag rendes környéken élsz, így legfeljebb csak elképzelni tudod, milyen az, ha fényes nappal sem érezheted magad biztonságban az utcán, ha rá se nézhetsz senkire, mert esetleg még sértésnek veszik, és leszúrnak. De elképzelni, nem az, mint megtapasztalni. És akik megtapasztalják, azok teljességgel érthető okokból követelnek kemény fellépést.


Annál is inkább, hogy a cigányokat nem riasztja vissza igazából semmi sem. Még a börtön is menő dolog az ő felfogásukban, elvégre teljes ellátást kapnak, nem kell dolgozniuk, viszont balhézhatnak, meg kapcsolatokat építhetnek, és még nagyobb maffiát szervezhetnek.


Írhatnék még hosszan, de a mindennapos fenyegetettséget nem igazán lehet érzékeltetni. Lényeg az, hogy mindenképp tenni kell valamit, és a helyzetet meg kell oldani, mert ez nem állapot. Eddig pedig semmi érdemi intézkedés nem történt ebben az ügyben. Most már legfőbb ideje lesz.


Mondom ezt úgy, hogy egyébként nem vagyok Jobbikos.

2010. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

"mármint a leszúrt cigány?"


Igen, a leszúrt cigány.

2010. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
noh kérdező akkor áruld el nekünk ezeket a körülményeket amik jogosnak ítélik, hogy gyilkosokat és "majdnem gyilkosokat" milyen alapon engedik ki 90évnél korábban!
2010. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Az a baj a három esettel kapcsolatban,hogy nem vagy tisztában bűnelkövetések körülményeivel.Márpedig azok a bizonyos körülmények nagyon is közrejátszanak,abban hogy milyen büntetést kap a bűnelkövető.



"marian cozma biztos cigányozott" by mohácsi-vész viktória

2010. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"ma 18:14:"


pfff, ezt nem tudtam, a francért nem dögölt bele a sérüléseibe az is. erről persze nem harsogott a TV...

2010. ápr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
egyébként pedig nagyon szivesen, én vagyok a 2 odik kommentelő, adtam neked egy hivatkozást és egy tanácsot, úgy érzem ez elég intelligens válasz volt. adok még egyet akkor: kuruc.info -> cigánybűnözés
2010. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 18:14


Jó mert én sem vagyok Jobbikos.

Hidd el tapasztaltam már,milyen az amikor "kóstolgatnak",mert olyan környéken lakom ahol viszonylag magas a romák száma,de semmi érdemlegeset nem tudtál a témához szólni.Nem az a kérdés,hogy miért sok a roma bűnelkövető meg ilyenek.A kérdést már megfogalmaztam,talán fel kéne fogni és értelmezni.

2010. ápr. 18. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!