Elárverezhetik az öröklési jog biztosítására elidegenítési és terhelési tilalommal bejegyzett ingatlant?
Van egy életjáradéki szerződésem, ahol havi 50.000 forintot fizettem egy öregasszonynak, cserébe azért, hogy majd az enyém legyen a lakása. Eddig kb. 3 milliót fizettem ki neki. Az öröklési szerződés biztosítására az ügyvéd elidegenítési és terhelési tilalmat jegyzett be az ingatlanra.
Most viszont kiderült hogy az öregasszony hiteleket vett fel kb. 10 millió forint összegben, amit nem fizetett vissza, és ezért végrehajtás indult ellene. Ennek keretében a végrehajtó árverésre bocsájtotta azt a lakást, amire nekem öröklési jogom van. A végrehajtó és az árverést kérő is tudott az öröklési szerződésről, illetve az elidegenítési tilalomról.
A végrehajtó azt mondta, hogy ez törvényes, én kártérítési igénnyel léphetek fel az öregasszonnyal szemben. De neki nincs semmije! Most úgy érzem, hogy kidobtam hárommillió forintot az ablakon. Megtehetik ezt?
A Ptk. 7:50. § szerint Semmis az örökhagyónak élők között vagy halála esetére az öröklési szerződéssel lekötött vagyontárgyat elidegenítő vagy megterhelő rendelkezése. Ez a rendelkezés harmadik jóhiszemű személy visszterhesen szerzett jogát nem érinti.
Jóhiszeműnek minősül az uzsorás ez esetben?
Mit tehetek egyáltalán?
Elvileg nem, gyakorlatilag a végrehajtó maffia mindenen és mindenkin átgázol!
Rengeteg végrehajtás kézbesítési vélelemre van alapozva, ezzel megfosztják az adóst mindenféle igazolás és védekezés lehetőségétől!
Elképesztő jogokkal vannak felruházva, senki sem ellenőrzi őket, horribilis összegeket nyúlnak le elképesztő jogcímeken!
Legtöbbje nem jogvégzett, csak beletanították.
Az ország tükörképei.
Nem jegyeztek be rá semmilyen jogot, egyedül az én elidegenítési és terhelési tilalmam van bejegyezve.
Az öregasszony már feljelentette az uzsorást, de elutasították a keresetét, mondván törvényesen adott kölcsönt.
Ő kapott is egy értesítést a végrehajtótól korábban, amire panasszal is élt és állítólag volt is emiatt egy per, hogy nem jogszerű a végrehajtás iránti igénye, mert hogy ez az örökösödési szerződés fedezete, de elutasította a bíróság a keresetet, mondván a végrehajtásra ez nem vonatkozik. Persze erről nekem nem szólt semmit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!