Az alább felvázolt esetre van esetleg példaértékű helyzet, ami segít választ adni a közös tulajdon megszűntetésével kapcsolatban?
Ha egy olyan házban lakok a többgyermekes családommal, aminek egyik tulajdonosa egy idegen, a másik a dédnagyapám és a papa meghal, a másik tulajdonos ha kéri a közös tulajdon megszűntetését, miként teheti azt?
Ha harmadik személy nem veszi meg, mert nem megosztható, és bírósághoz fordul, a bíróság figyelembe veszi-e azt, hogy ha a házat elárverezik, annyira kevés pénzt kapok a családommal, hogy abból nem tudok mást venni? (a dédpapa részét 3an örököljük majd...)
Ha közös megegyezéssel eladjuk, szintén nem kapok sokat, max. másfél milliót és abból nem tudok venni házat, hitelt sem kapunk, mivel nem vagyunk hitelképesek az alacsony bérbejelentés miatt, főleg meg én még gyesen vagyok...
Szóval a bíróság figyelembe vesz méltányossági eseteket is, és esetleg kapunk időt arra, hogy megoldjuk pl. úgy, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor kelljen esetleg elkezdeni havi szinten vmit fizetni az idegen tulajnak?(mert esetleg a bíróság felülvizsgálja az egész helyzetet és annyiban dönt a javunkra, hogy időt kapjunk a fizetésre, mert egyébként az idegen tulaj anyagi helyzete nagyon jó)
Nincs helye méltányosságnak. Elvileg sok esetben gyakorolható méltányosság, de egy idegen rovására nem igazán kell biztosítani senkinek a lakhatását. Bármennyire csúnyán hangzik, ez a jog.
Neked lehetőséged van megtartani az ingatlant, a jog biztosítja számodra az elővásárlási jogot. Bármikor megveheted az idegentől.
Amennyiben az idegennel nincs egyezség, és felhívás esetén sem váltod meg az ő tulajdonát, akkor a bíróság a közös tulajdon megszüntetése érdekében lépni fog. Ez pedig mindenkinek rossz lesz. Egyezzetek meg.
Arról nem is beszélve, hogy az idegen tulajdoni hányadát is használod, amely okán részére fizetned kellene!
Itt nem számít a gyermekek száma, mert a közös tulajdon megszüntetésénél még csak elhelyezési kötelezettség sem áll fenn. Kvázi, ha nincs egyezség, akkor az utcára kerültök ha eredményes a bírósági kényszerértékesítés.
Megjegyzendő, hogy ez nem hibája a jogi szabályozásnak, mert igen abszurd és RENGETEG visszaélésre okot adó helyzet állna elő, ha lehetőség lenne ez alól kibújni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!