Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közút felett vezethetek-e...

Közút felett vezethetek-e légvezetéket?

Figyelt kérdés
Az út mindkét oldalán van telkem, csak az egyiken van villanyóra. Átvihetem-e a másik telekre légvezeték formájában a hálózati áramot?
2016. júl. 13. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem.
2016. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd az áramszolgáltatódat. Hogyha megadják az engedélyt, akkor lehet.
2016. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédos telek lenne az, akkor sem vihetnéd át. Nem a közút átívelése az elsődleges gond.
2016. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egy csendes falusi mellékutcáról van-e szó vagy egy nyolcsávos leaszfaltozott útról, de én hosszabb távon azon gondolkoznék, nem lehetne-e jó 2 méter mélyen (lényeg, hogy az esetleges közműmunkálatok alatt) átásni, átfúrni, vagy átütni egy csövet (létezik ilyen módszer), aztán abban áthúzni a vezetéket meg miegymást. És akkor úgy ahogy van, nem kell az orrára kötni a drága jó világnak ezt az egészet.


(Az meg a világ legtermészetesebb dolga, hogyha valakinek valamiért dupla telke van, vagy papíron két egyszobás lakása egymás mellett, akkor nem fog mindenből kétféle mérőórát fenntartani, mert épp a másik szobába égeti a villanyát. Az egyiket lemondja. Ha a világon félmilliárd ilyen eset van, akkor ez félmilliárd helyen így működik, és ezzel maga a hatóság és a közműtársaság is tökéletesen tisztában van, ne játsszuk már az eszünket! Végső soron az illető fogyasztása ki lesz fizetve, akármelyik szobájában is van éppen. Ilyen alapon nem mehetnék ki a kerti csapról locsolni a ház elé, vagy füvet nyírni a ház előtt, mert az ingatlanomon kívülre vezettem az áramot, és az "utca" nem fizetett a villany után alapdíjat...)

2016. júl. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy egy telek volt, de rádobtak egy utat.

Mellékutca, de vagy 15 méter széles, mert a piac mellett van, és úgy tervezték, hogy lehessen parkolni az út mindkét oldalán a forgalom akadályozása nélkül.

Már be van vezetve az utcába minden, ami dróton vagy csövön jön (megy).


Így problémásnak látom minden alatt vinni.

Megoldható lenne 15-20 méteren keresztül vinni 2 m mélyen?

2016. júl. 14. 00:42
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan, mint a léggitár, akkor kérés nélkül is vezethetsz.
2016. júl. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fű alatt átkell vezetni a kábeleket. Senki nem fog róla tudni, más meg úgyis azt gondolja majd hogy eleve úgy szerelte fel az áramszolgáltató és nem fog kíváncsiskodni.
2016. júl. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a kábeltvt simân âvittem szüleimtõl hozzám. A kèt ház egymással szemben van az út két oldalán. Egyik tetõn ki átdobtam a telefonvezetèken majd másil tetõn be. Szabálytalan de kit érdekel.
2016. júl. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért nem lett volna baj, ha akkor és ott kérdezősködöl, amikor és ahonnan "rádobták az utat". Ha az egy telek volt, akkor azt közigazgatásilag meg kellett előbb osztani, kisajátítást elvégezni, eközben információkat (kölcsönösen) megosztani.

Jelen helyzetben van egy telked, amin nincs áramszolgáltatás. Igényelni kell. A közterület feletti tér a közé (önkormányzaté).

2016. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki erre talál konkrét jogszabályt, hogy miért nem vezethet át egy kábelt, linkelje be kérem, kíváncsi vagyok.
2016. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!