Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcímváltozás esetén mi a...

Lakcímváltozás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és elköltözöm itthonról, idáig értelemszerűen a szüleimmel éltem, ezáltal az ő címükre is vagyok bejelentve. Most egy barátomhoz költözöm, aki a lakás tulajdonosa is. Helyben, az okmányirodában kell elintéznem valami kijelentkezésszerűt, vagy elég abban a városban, ahová költözöm, a helyileg illetékes okmányirodában jelenteni? Azt tudom, hogy tulajdonos is kell hozzá.
2016. júl. 12. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Elég bejelentkezni az új címre, ezzel azonnal megszűnik a régi címed. Persze csak akkor, ha lakóhelyként jelented be, ha tartózkodási helyként, akkor a régi lakóhelyed megmarad. Azt te döntöd el, mire jelentkezel be, a tartózkodási helynek van lejárati ideje, a lakóhelynek nincs.
2016. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tök hülyeség, ha rendőr megkérdez azt mondod kirándulsz nem fogja tudni leelenőrizni.
2016. júl. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!