Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NAGYON SOS-:- (? Hogyan kell...

NAGYON SOS-:- (? Hogyan kell beadványt írni és fizetni kell-e érte?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki egyáltalán? Hogyan írjam meg? Milyen adatok szükségesek hozzá? Milyen formai követelményei vannak? Miket tartalmaz egy beadvány? Lehet a beadványon az ingatlan tulaja és más a benyújtó? Valaki tudna mintát küldeni?

Ügyvédre nem várhatunk, reggel már be kell adnunk!

Ingatlan-csalás történt, és nagyon félünk, hogy én és az egész családom az utcára kerül!


Kérlek szépen titeket, segítsetek! :(



2016. jún. 21. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye arra sikerült rájönnöd, hogy a "beadvány" egy gyűjtőfogalom, és marhára nem tudjuk, miről van szó!?!?!?
2016. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azon belül elv kérvény. nem én mondtam, hanem a rendőr
2016. jún. 21. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek még mindig semmi értelme. Elv kérvény? Kérsz egy elvet?
2016. jún. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még az sem derült ki, hogy milyen ügyről van szó...

Kérdező, ne haragudj, de látszik, hogy konkrétan semmihez sem értesz ebből. Menj el reggel egy ügyvédhez, és írjátok meg együtt, amit kell. A hivatali idő végéig be lehet adni, nem kell reggel rohanni.

Ha pedig elkésik a beadvány, majd az ügyvéddel írtok igazolási kérelmet is.

Jobb, mint butaságot beadni. Ne haragudj, de kétlem, hogy értelmes dolgot tudsz összehozni, hisz még a kérdést sem vagy képes normálisan feltenni.

De ha feltennéd sem írná meg neked senki itt a neten ingyen. Ilyet nem is várhatsz el.

2016. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a jogi tanácsadás ingyenes...
2016. jún. 21. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Mégis hol?? Nálam nem, max. kivételes esetben...

Egy beadvány megírása pedig minden, csak nem jogi tanácsadás.


Ügyvéd

2016. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pedig műtétre lenne szükségem, de nincs időm elmenni orvoshoz, kérlek írjátok le nekem, hogy kell műtétet csinálni... Kb. így hangzik a kérdésed..


"a jogi tanácsadás ingyenes..."


Ez sem teljesen igaz, de mivel Te alapvetően nem jogkérdésre vagy kíváncsi, hanem valamilyen általánosságra ezért szívesen adok ingyen is tanácsot. A következőképpen szerkessz beadványt:


1./ Jelöld meg az ügy tárgyát, esetleg az ügyszámot, az ügyben részt vevő feleket, azok adatait (név, lakcím, születési adatok, stb.).


2./ Fogalmazd meg egyértelműen, hogy mit akarsz a hatóságtól (pl. Kérem a T. Hatóságot/Bíróságot szíveskedjék valamit engedélyezni /valakit valamire kötelezni / valamilyen eljárás megindítani / valamilyen intézkedést elrendelni... neked kell tudni mit akarsz).


3./ Jelöld meg a kérelmed jogalapját, azaz hogy mely jogszabályi rendelkezés jogosít fel téged arra, hogy előterjessz ilyen kérelmet (na ez a jogkérdés.. azaz, hogy egyáltalán lehet-e "beadványt" beadni, esetleg van-e rá más hatékonyabb mód. A rendőr nem mindig kompetens ilyen kérdésben).


4./ Indokold meg a kérelmedet. Ez azt jelenti, hogy ismertesd a tényállást (mik az előzmények és mi történt ami kiváltotta a kérelmed szükségességét), illetve milyen bizonyítékaid vannak amik mindezt alátámasztják (okiratok csatolása, tanúk megjelölése).


5./ Fizetni kell-e érte? Ez attól függ, hogy mi a beadványod tárgy, illetve, hogy a Te személyi körülményeid alapján jogosult vagy-e valamilyen kedvezményre, mentességre stb.


6./ Írd alá. Nem értem mi köze az ingatlan tulajának a Te beadványodhoz. Ha Te kérsz valamit a hatóságtól, akkor Te írod alá és te nyújtod be. Ha viszont neked nincs jogalapod ilyet kérni, akkor a tulaj írja és ő nyújtja be.


No, így kell műtétet csinálni.. nem is olyan bonyolult :)

2016. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!