Permetezett, erősen mérgező meggyet loptak, ha meghalnak a tolvajok akkor a gyümölcsös gazdát le fogják csukni?
"A meggyet pedig azért permetezte le, hogy a kártevőket távol tartsa."
A gazda is ezért tette a fagyállót a borba. Azóta sem loptak tőle.
"Az a baj hogy 40kg -ot nem megenni hanem eladni loptak el!"
Mi a tanulság? Én már nagyon megnézem, hogy ki az , akitől megveszem, és ha látom rajta, hogy nem megbízható, akkor inkább másikhoz megyek.
17.27
te otthon üdítős flakonban tartasz mérgeket? és ennek mi értelme van?
#15
Láttunk ilyet, de a gond ezzel az, hogy ez veszélyes.
Nem vicc! Ezek a szerek (legalábbis az erős többségük) simán átdiffundál a palackok oldalán. Pl. egyszer a szomszédunk egy kanna gázolajat tárolt. De úgy éveken keresztül. Aztán egy idő után mindenhol lehetett érezni azt a szagot, amivel szagosítják. Kiderült, hogy az az egy kanna képes volt így beszennyezni a környéket. És nemcsak hogy büdös volt, hanem veszélyes is! Az ember mégsem nyugodt, hogyha gázszagot érez! Így van ez a mérgező szerekkel is. Vannak gázok, amelyek még az üvegen meg az acélon is átdiffundálnak, nemhogy a közönséges puha műanyagon, ami már 30 fok fölött bomlani kezd a közönséges levegőn. Pont ezért veszélyes nyáron meleg palackból inni az ásványvizet, mert a palackból beleoldódik a rákkeltő műanyag a vízbe. Namármost, én ilyen műanyagban biztos nem tárolnám a súlyosan mérgező anyagokat a saját lakásomban. Van a halálnak ennél fájdalommentesebb módja is.
# 16
Az a gond, hogy kémiailag megkérdőjelezhető dolgokat mondasz, főleg ott ért tetőfokára az agymenés, hogy a PET palack oldódik vízben, és rákkeltő.
A pet palackok alján van egy jelölés, egy háromszögben. Egy szám. ha az egy 1-es, akkor azt jelenti, hogy olyan technikával készült a műanyagpalack, amely viszonylag könnyen oldódik hő hatására, és nem célszerű sokáig ásványvizet tárolni benne, legalábbis magasabb hőmérsékleten nem.
Írd be, hogy: "PET palack számjelölés"
"Az a gond, hogy kémiailag megkérdőjelezhető dolgokat mondasz"
A hidrogéngáz pl. évek alatt a legvastagabb acéltartályból is kiszivárog.
Olvasd el csak az első 6 sort. De ezt már a tudományok kategóriában többször is átbeszéltük, még én magam is tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban. Az a nagy helyzet, hogy sok gáz nagyon könnye áthatol (átdiffundál) a szilárd anyagokon is. Pl vannak olyan harci gázok, amelyek a panelházak betonfalain is áthatolnak. Pedig azok nem olyan kis molekulákból állnak, mint a hidrogéngáz (H2), hanem sokkal összetettebb és nagyobb molekulákból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!