Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatás-feljelentés. Mi a...

Zaklatás-feljelentés. Mi a folyamat?

Figyelt kérdés

A volt párom másfél éve zaklat elsősorban facebook és sms üzenetek formájában. A fiókomat feltörte, rendszeresen üzeneteket küld, letiltottam, másik profilról is írt, azt is letiltottam, 8 oldalas nyomtatott levelet küldött postai úton, amiben megírta, hogy olyanokon gondolkodott, hogy felgyújtja a házam, megmérgezi a kutyám, pszichológushoz járt, gyógyszert szedett, hogy "feldolgozza" a szakításunkat, a házam falára obszcén feliratot festett, ügyvédi levélben próbálta követelni az állítólagos tartozásom. Az üzenetekben általában arról ír, hogy milyen kegyetlen módon elbántam vele, milyen egy mocskos szemét stb, stb alak vagyok. Az üzeneteire nem válaszolok, a hívást nem veszem fel.

Ezek a dolgok már elévültek, mert bíztam abban, hogy egyszer csak túlteszi magát rajta.


Elegem van. Félelmet kelt. Egyedül élek és bár nem jár ide, de félek tőle, ennyi idő után ez nem normális viselkedés.


Külföldi állampolgár, időszakosan egy harmadik országban dolgozik.

Mi történik, ha feljelentem? Mi a folyamata?

Egyáltalán megállhat így a zaklatás, hogy ilyen hosszú távon történt? A legutóbbi üzenete, amiben azt írja, hogy nem irkál nekem többet, mert más módon is zaklathat, pár napos.


2016. jún. 20. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent rögzíts képeket bizonyítékot a dolgairól és az ügyészségre rendőrségre vidd . Tanúval menj . Távoltartási végzést is kitiltást a városból is kaphat enyhe ítélet mellett . Ez nem vicc és szerezz be paprikasprét . Hamarabb kellett volna és többször is intézkedhettél azóta .
2016. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, de reméltem, hogy egyszer csak elmúlik már nála ez a baromság. Plusz most már nem sokra megyek a "korábban kellett volna" jótanáccsal.

Tanut nem tudok vinni, ezek egy kivétellel elektronikus formában meglévő "bizonyítékok".


A távoltartási végzés egy végeredmény, ami jól hangzik, de mi a folyamat? Szembesítés? Beidézik a rendőrségre? Bírósági tárgyalás? Mire készüljek? Nem vagyok a feljelentgetős fajta, szeretném tudni, hogy mibe vágok bele.

2016. jún. 20. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

nem fog leszállni rólad a leírtak alapján,teljesen megszállott.

és ha eljön a pillanat,hogy ténylegesen le kell mondania rólad mert erre kötelezve lesz,vagy lesz egy komolyabb barátod eléggé esélyes hogy az életedre fog törni.


mivel külföldi állampolgár ha megvan neked minden bizonyíték akkor van rá némi esély és ki fogják toloncolni.

amit mindenképpen tennék ilyen megszállott ellen.

1.beiratkoznék lövész klubba és megtanulnék pisztolyt használni.

2.illegálisan szereznék lőfegyvert amit mindig magammal hordok.

ezek így lehet durván hangzanak,de jelen esetben az életed a tét,ez meg felülírja a törvényeket.

2016. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Rendőrdégi feljelentés.

2. Egyedül ne mászkálj.

3. Nézd meg, kinek pakolod széjjel a lábacskáidat.

2016. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen feljelentheted, hiszen az elévülést nem onnantól kell mérni, hogy elkezdte a cselekményét, hanem amikor épp aktuálisan "befejezte". Vagyis amikor a legutóbbi zaklató cselekményt elkövetette, jelen esetben ez a legutóbbi levél, amiben konkrétan leírja, hogy más módon is zaklathat.


Érdemes a rendőrségre bemenni, és ott teljes körű felvilágosítást kérni. Távoltartás az én ismereteim szerint elsősorban fizikai értelemben értendő, de nem akarok hülyeséget mondani.


Menj nyugodtan a rendőrségre, ha úgy érzed, hogy okod van tartani tőle, a leírtak alapján van. Remélhetőleg egy normális, megértő előadót fogsz kapni.

2016. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igen menj a rendőrségre feljelentést tenni. És még az az előnyöd is megvan,h kérhetsz távoltartási végzést,mert egy féltékeny exről van szó. Szóval jobbak az esélyeid mint más esetben,amikor idegen zaklat
2017. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!