Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami szabályzat arról,...

Van valami szabályzat arról, hogy egy étteremben/sörözőben csak azt fogyaszthatom, amit ott vettem?

Figyelt kérdés

Történet a következő:

egyik nap a barátommal bementünk egy kajálda-sörözőszerűségbe. Volt nálunk jégkása, mert nagn meleg volt.

Ő leült a teraszon, én meg bemeentem rendelni ételt. Rendeltem, oké minden, erre kijön velem a pultos/eladó/pincér és FELSZÓLÍT, hogy menjünk el innen és ha megettük máshol, akkor visszajöhetünk és kihozza a rendelésemet..

Nem lehet ott jégkását kapni, máshol vettük.

Nem volt kiírva sehova, csak ott vásárolt terméket lehet fogyasztani.

Van erre valami szabályzat?


(Megjegyzem, érdekes számomra, hogy dohányozni azt lehetett, de jégkásázni nem..)


2016. jún. 9. 12:31
 1/10 aválaszolókirály válasza:
100%
Az étterem dönti el, erre jogszabály nincsen.
2016. jún. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Így van. Az étterem dönt. Legfeljebb kikéred a panaszkönyvet és beleírod. Ennyi.


Mondjuk a logikát én sem értettem benne soha. Ha jön egy vendéglátós elmagyarázhatná.

2016. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze, azt sejtettem, hogy az étterem eldöntheti, hogy kit szolgál ki, de kissé tiszteletlenségnek gondolom ezt a FOGASZTÓVENDÉGEKKEL szemben. Mert ha csak leültem volna és semmit se rendelek, akkor tiszta sor, ok..

De hát rendeltem is.

Meg ez a stílus, hogy jöjjünk vissza, ha elfogyasztottuk máshol..


Ezzel csak annyit ártek el, hogy többet nem megyek oda, és senkinek sem fogom ajánlani a helyet.

2016. jún. 9. 13:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik, de a te esetedben egy normális vendéglátós ilyet nem tett volna. Ha üdítő, sör vagy tömény lett volna érthető lenne, de jégkása? Éttermük van, eszük nincs hozzá.
2016. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem írod ki hol voltál, mitől félsz, semmi bajod nem lehet ha leírod azt ami veled személyesen történt.
2016. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
teljesen jogos az étterem reagálása. a terasz azért van ott, hogy az ő vendégeik egyenek, igyanak. ennyi erővel otthonról is vihetnéd a savanyúságot a kaja mellé. sok vendégnek még tanulnia kellene az illemet. szinte minden napra akad valami tajparaszt viselkedésű.
2016. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Rendeltem, oké minden, erre kijön velem a pultos/eladó/pincér és FELSZÓLÍT,"


Magyarul egy "idegen" fagyival a kezedben megrendeled a kaját és kizavar a pitsába. Hát kb. az apja farkát az ilyen rugalmatlan gyökérnek. Persze mögötte is áll a tulaj, aki nyilván kiadta neki, hogy a csehó 50 méteres körzetében agyon kell ütni azt, aki nem tőlük vásárol. És itt azért nem arról volt szó, hogy valaki a táskából előveszi a pálinkát meg a tökfőzeléket és ott eszi meg.

2016. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 rossz a pelda, mert savanyusagot lehet venni az etteremben, jegkasat meg nem lehetett kapni ott. Es en is az o vendeguk voltam - vagyis akartam lenni.
2016. jún. 10. 10:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Es koszonom a valaszokat.. Igazabol banom, hogy nem kertem el a panaszkonyvet.
2016. jún. 10. 10:04
 10/10 Pro Patria ***** válasza:

Ahogy írták, a kajálda magánterület, a tulajdonosa dönti el, kit szolgál ki, és milyen feltétellel. Azt is mondhatná, hogy csak vörös hajú embert szolgál ki. Vagy csak azt, aki pörköltet rendel. Az más kérdés, hogy nem fog ilyet tenni a profitmaximalizálás jegyében. Hiszen az a célja, hogy minél többen, minél többminent fogyasszanak. Nála.


Csak azt tudom elképzelni, hogy azt gondolta, azzal, hogy ott szürcsikéled a jégkását, másnak is kedvet csinálász hozzá, viszont ő azzal szolgálni nem tud, ha kérnék tőle, így elszállingóznának a vendégek, és nem biztos, hogy vissza is tér mindegyik.

Vagy hogy kiborítod, kiolvad, kilotyog, neki csinálsz takarítanivalót.

Igazából a kiszolgálóipar ilyen. A kicsire is ugornak.

2016. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!