Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a lakhelyemen ne büntessenek meg?

Figyelt kérdés

Szóval következő héten fizető parkolóvá válik a utcánk. Ezzel nem is lenne gond ( vagyis de újabb sarc ) csak erről mi lakók nem kaptunk semmi értesítést csak el kezdték letenni a parkoló órák alapköveit.


Megkérdeztem, ez esetben egy családban egy autó kap parkolókártyát. Ennek örülök mert 1 autóval ingyen parkolhatok a házunk előtt, -ez felettébb jóindulat a önkormányzat részéről -


Na de jön a csavar. 3 autónk van. Venni kéne 2 parkolókártyát összesen 100.000 forintért évente.


Kitaláltam, hogy a házunk előtt fog 2 autó ( úgy értsétek, mintha a hídon állnék csak ez nem híd hanem kapubejáró) állni 1 a sárba 1 pedig betonon. 1 pedig amit kevésbé használunk az pedig a parkoló kártyát kapja.


Kérdem én, ez így helyes ? Ház előtt nem lesz felfestés, kizárólag csak a szembe lévő oldalon.


Hogy a kérdésem érdekes legyen kitaláltam, hogy illusztrálni fogom.


Vegyük példának Budapest Bodor utcát úgy állítottam be a google autót, hogy bal oldalt a autók parkolnak, az lesz a felfestett rész, viszont a jobb oldalt lesz a kapubejárónk ami nem lesz felfestve. ( link: [link] Tehát jobb oldalt állhatok ?


2016. máj. 1. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben mi kivonultunk és elzavartuk a munkásokat.

Fontos részlet, hogy volt jelen egy TV is mivel két autóban voltak verőlegények, akik egy idő után elhúztak (gondolom kamerák előtt nem akartak dolgozni)


A "vállalkozó" pedig dühöngött, hogy az önkormyányzat becsapta, és nem üres a parkoló.

2016. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez mikor volt?


Nálunk a önkormányzat a felelős a parkolásért, nincs szerintem külön cég erre.

2016. máj. 1. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

KB. 10 éve

A gyenge pont, hogy a szomszédok ott legyenek. A tömeggel szemben az önkormányzat is meghátrál (nálunk is az önkormányzat akart bevételt). Az a lényeg, hogy legyen kamera és sok ember. (A kamera biztosítja, hogy az önkormányzat/vállalkozó ne használjon verőembert).

2016. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, de itt a kamera a önkormányzaté ( egész média az övé) és mi lesz ha szétverik a autóinkat? Mert megtehetik a verőlegények.
2016. máj. 2. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
A mi esetünkben egy országos TV jött ki (a szomszédok között csak van valakinek TV-s ismerőse), illetve lehet az ablakokból jól láthatóan kamerázni (lehetőleg többen)
2016. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!