Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen módon szerezhetem...

Milyen módon szerezhetem vissza a pénzem? Van rá mód?

Figyelt kérdés
A barátommal egy éve élünk együtt. Amikor beköltöztem a lakásába, az egy lepukkant putri volt és a barátom szorgalmazására elkezdtük felújítani. Neki nem volt pénze így minden költséget én álltam. Szinte mindent kicseréltünk. Újrafestettünk/tapétáztunk/csempéztünk, járólapot raktunk le, megcsináltattuk a galériát, az erkély korlátot is kicseréltük, vízvezetéket helyrehozattuk. Több millió forintom van a lakásban (minden felújítási munkáról van saját nevemre szóló számlám). Amikor elkezdtük a felújítást, a barátom azt mondta ha összeházasodunk, minden közös lesz, így nem veszik el a pénzem. Most azonban szakított velem és ki akar rakni a lakásból. Van rá lehetőség, hogy visszakapjam a lakásra fordított pénzem?
2010. ápr. 5. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen, tedd elé a számlákat és szólítsd fel fizetésre. Ha megpróbál kibújni akkor per.
2010. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem,nem sok esélyed van,mivel csak a baratod volt,szoval olyan mintha ajandekoztad volna,az ingatlan nem a tied,nem közös.Szerintem sok esélyed nincs.Nekem 600 000 ment el igy,mivel nem voltam hivatalosan senkije,igy nem tudtak mit csinalnil..
2010. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az sem számít, ha hivatalosan voltam nála bejelentve ideiglenes lakcímre? Tehát jogilag is ott éltem, annak is van nyoma, mint a lakásra költött pénznek.
2010. ápr. 5. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugye nem te vagy az a bizonyos "impulzusos"?
2010. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolog len^ne mint hütöszekrény,tv stb,akkor lehetne mit tenni szàmla ellenében,de festést meg ilyen javitasi dolgokat ne is nagyon szamits semmi eredményre.Az ügyvéd többe kerülne mint amit esetleg visszanyernél.Tanultal a hibadbol,ennyi
2010. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!