Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válásnál, közös megegyezésesné...

Válásnál, közös megegyezésesnél miért akarja a bíróság külön kezelni a válást és külön a vagyonmegosztást? Ledöbbentem, hogy a válást kimondja a bíróság akkor is, ha nincs vagyonmegosztás.

Figyelt kérdés
Számomra rejtély, hogy ez miért van így. Amikor az első tárgyaláson az egyezséget ismertette a bíró,akkor a kötelező pontokban ismertette a megegyezésben rögzítetteket. Amikor szóba került a közös ingatlan megosztása, és hogy áruljuk, akkor a bírónő azt mondta, hogy ha a vagyonmegosztás elbírálását is kérem, akkor az külön illeték és külön kell kérni. Ő anélkül is kimondja a válást, ha az egyezség létrejött és válni akarunk. Hogy van ez?

2016. márc. 30. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát úgy van, hogy nem akartok együtt élni és ennek olyan vonzata is van, ami jogi természetű. Természetesen kimondja a válást. A vagyonmegosztás nem egy kötelező aktus, ellenben a válással, azt ti intézhetitek egymás között is, ha európaiak vagytok, de ha nem megy, ha torzsalkodtok, akkor a bíróság dönt, persze megfelelő illeték fejében a vagyon megosztásáról is.
2016. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Meg tudunk egyezni remélhetőleg, barátságban válunk el. Egyikünk sem szeretne rosszat a másiknak.
2016. márc. 30. 13:54
 3/4 anonim válasza:
Azért, hogy a vagyonjogi vita alatt már ne keletkezhessen újabb közös vagyon. Pl. [link]
2016. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolkodj, ez így logikus. Azt kell először is megérteni, mikor valaki aláír az anyakönyveztető előtt, az nem a virágszirmokról, szép-ruháról, meg a a hú de nagy szerelem aláírásáról szól, hanem az egy jogi szerződés a vagyonközösségről, minden előnyével , hátrányával. Ahogy az előző írta, akkor már nem keletkezhet közös vagyon. A másik egy vagyoni vita elhúzódhat 5évig is (3 -5 év átlagban, ha nincs megegyezés), (van olyan ismerősöm akinél 8 volt), és akkor ne is házasodhasson valaki addig újra? Ne lehessen élettársa? Mert ugye ott is keletkezik közös vagyon. Képzeled el, kötné még közös vagyon volt házastárshoz, élettárshoz is 50%-ban ( vagy x %-ban) és az újhoz is? Az szép lenne, mert fele fizuja az exé, a másik fele meg az új házastársé neki meg mi marad? Ne adj isten a gyerekeknek, pláne haza is több házasságból van?
2016. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!