Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook chat lehet-e perdöntő...

Edömér2 kérdése:

Facebook chat lehet-e perdöntő bizonyíték?

Figyelt kérdés
Konkrétan arról van szó, hogy valaki nem fizetett ki egy 10ezer feletti összeget és ezt a chatben be is ismeri, per esetén bizonyító erejű-e a beismerés? Nem manipulált, facebookon elérhető tartalomról van szó. A személy minden adata a rendelkezésemre áll. A kérdés jogászoknak szól, laikusok most csitt.

2016. márc. 23. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod hogy egy anonim oldalon jogász ír, vagy valaki annak adja ki magát és ír neked egy komoly, de rossz választ?


Ha ennyire csitt van, és nem érdekel senki véleménye, akkor fogod magad és konzultálsz egy ügyvéddel. Ha pedig lusta vagy sóher vagy rá, akkor kedvesen meghallgatod hogy mások hogyan tudnak segíteni, akkor is ha ne adja az ég nem diplomáztak jogból, de képben vannak mert esetleg velük is megtörtént...

2016. márc. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem. Gondolj bele.


Készítesz egy olyan profilt és bevallod a saját profilodnak hogy bűnös vagy xD


A srác védekezhet, hogy nem ő írta azt facebookon, csak be volt jelentkezve a gépen.


Gondolom kölcsönről lehet szó. Hát, majd azt mondja hogy abban állapodtatok meg hogy fél évig ráér visszaadni :D Max. a bíróság felszólítja hogy fizesse ki, de ha te feljelented, már 10 ezer ft annak az ára :D

2016. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
ja bocsánat nekem is csitt, Mr. EDÖMÉR fel fog jelenteni engem mert nem tudok jogász diplomával szolgálni, első, neked is csitt :D Sőt az utánam írónak is! :D
2016. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tartozás jellegétől függ, hogy egyáltalán peres úton követelhető-e, de egyébként, általánosságban igen, lehet bizonyíték (hogy perdöntő-e azt természetesen a bíró fogja meghatározni, nem a kérdező), feltéve ha a felperes (hitelező) bizonyítani tudja, hogy a bejegyzést kétséget kizáróan az alperes (adós) ejtette meg, nem valaki más.
2016. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ey facebook profilról azonnal megállapítható h valódi vagy nem, egyébként egy ismerős gyökérnek adtam oda valamit azzal h majd később kifizeti, de ő mostmár nem szeretné. Mindk idegeskedjek, beperelem.
2016. márc. 24. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:
jól teszed
2016. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!