Végrendeletet támadhatja? Mi kié? Bővebben lent
3 ingatlanról, 3 autóról, ékszerekről valamint készpénzről lenne szó.
Férjnél vagyok 3 éve.Házasság előtt vettem 2 nívós házat, viszont házasság után lett bebútorozva, a férjem és általam.1 autó már volt a nevemen házasság előtt is, házasság után pedig 2-t kaptam ajándékba a férjemtől.Az én nevemen van mind a 3 autó! Az ékszerek is a férjemtől vannak, valamint egy kisebb része az enyém volt.A készpénz is közös ami a számlámon van.
Végrendeletet szeretnék, ha a tulajdonaim 70%-át a testvéremre íratnám, a marad 30%-ot pedig anyukámra, akkor a férjem támadhatná a végrendeletet? Menne vele valamire, ha mindent beszámítható állapotban döntöttem el? Ebben a helyzetben mi az enyém ezek közül?
Remélem nem kérdeztem nagy butaságot. Köszi a segítséget. :)
De rossz lehet így élni...Amikor nem a szeretet határozza meg a kapcsolatot, hanem a pénz :-( Amúgy sosem értettem, minek 1 embernek 3 autó? Egyszerre úgyis csak 1-be lehet beülni... :-)
"házasság után pedig 2-t kaptam ajándékba a férjemtől"
Bár valóban nem ismerem a körülményeket, de még ha apukád pénzéből is épült az apartman, nagy valószínűséggel nem a semmiből lett a 2 autó, hanem nyilván a férjed nem keveset dolgozott az apartmanban - tehát neki is joga van némi vagyonhoz - ha már itt tartunk...
"Nem indítottam pert, a néhány hónapig tartó sikkasztás miatt"
Kérdező, Te nem érzed, hogy ez mennyire rosszul hangzik egy feleség szájából? Mit sikkasztott a férjed? Lehet, hogy egy családtagját segítette belőle, mert nem volt saját pénze, mivel minden "vagyon" Nálad van?
Van egy ötletem: először tanulj meg szeretni, utána szülj egy gyereket és ezzel meg lesz oldva a gondod, mert akkor a gyerek lesz az első számú örökös :-)
De ha nem tanulsz meg szeretni, akkor inkább ne is szülj gyereket (ráadásul az rengeteg pénzbe kerül és még lehet, vissza se adja :D)
A kérdés arról szólt, hogy kié lesz a vagyon és hogyan tudna minél többet a családjára hagyni a kérdező.
Nagyon leegyszerűsítve onnantól, hogy férj és feleség vagytok vagyonközösségben éltek.
Bizonyíthatóan a vagyonközösség előtti vagyon különvagyonnak, a közben szerzett javak közös vagyonnak számítanak (tehát nem számít, hogy melyik vagyontárgy kinek a nevén van).
A különvagyonodról teljes mérték rendelkezhetsz, a közös vagyonnál a köteles részen (1/3) felüli résszel rendelkezhetsz a végrendeletben (illetve az egésszel rendelkezel de a 1/3-át a férjed kapja).
Esetedben a 2 házat és az első autót testvéred és anyukád örökölné 70-30%-ban, a maradék vagyont férjed 33%, testvéred 70*066=47%, anyukád 30*0.66%=20%-ban (esetleg férjed követelhetné a házra költött értéknövelő összeg saját részét). A végrendeletet támadhatja, de ha csak ennyi a történet akkor jó eséllyel nem nyerné meg a pert.
Ne legyen már senkinek semmilyen ötlete!
Közötök nincs a másik életéhez, nem véleményt kértem és kioktatást!
Ez egy kérdezés oldal, ahol a kérdésre kell válaszolni, nem a másik életét firtatni hogy mi lenne szerintünk számára a legjobb, és flegmán beszélni vele mert neki van valamije.
A saját életetekkel foglalkozzatok, biztos vagyok benne hogy van még mit javítani rajta.
Az utolsó hozzászólónak köszönöm.
A kérdésekre érkező válaszokat már nem nézem meg, csak felidegesítetek velük.
"Ez egy kérdezés oldal, ahol a kérdésre kell válaszolni,"
Így van Te pedig feltettél egy olyan kérdést, amivel ügyvédhez kellene menni, csak valószínűleg sajnálod rá a pénzt.
Nekem eszembe nem jutna egy ilyen oldalon megoldani ilyen jellegű problémámat, már csak azért sem, mert itt mindenki mindent mondhat (persze kultúráltan) - elvégre szólásszabadság van :-)
Amúgy meg a kérdésre is válaszoltam: a férjed munkája is bőven benne van a megszerzett anyagi javakban, tehát közös, jogosan tart igényt dolgokra.
És nem, nem vagyok irigy, inkább sajnállak :-(
Én boldog, kiegyensúlyozott életet élek, a környezetem kedvel és nem megkeseredett életem miatt "piszkáltalak", hanem azért, hogy ráébredj, milyen hideg, érzelem nélküli, pénzközpontú életet élsz.
Amúgy meg igen, ha ennyire fontosak az anyagi javak, akkor a házasság ELŐTT kellett volna házassági szerződést kötni.
Végrendeletben autót ráhagyományozni valakire nem túl célszerű, mivel úgy tudom, akkor az autót nem lehet pl. eladni a tulajdonosának sem, csak a végrendelet megváltoztatásával. Szóval ezt tényleg inkább egy ügyvéddel kellene megbeszélni, de hát...
Á 16-os könnyen lehet, hogy igazad van a különvagyon-utáni öröklésnél (abban gondolkodtam, hogy válásnál nem kell azon osztozkodni, de most öröklésről volt szó, aminél azt hiszem igazad van, tényleg örökli).
Elnézést kérek, hogy félrevezettelek kérdező, ebben az esetben a vagyonod 2/3 részéről rendelkezhetsz, a maradékot a férj viszi (hacsak nem tagadod ki - de ahhoz egyértelmű nyomós érv kell).
"Nem utálom."
Tudjuk mi ezt, csak nehogy már örököljön a paraszt, igaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!