Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elvennék a jogosítványod,...

Ha elvennék a jogosítványod, belenyugodnál a tömegközlekedésbe, vagy feketén kisebb távokra ugyanúgy elmennél autóval/motorral?

Figyelt kérdés
2016. márc. 17. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen meg lennék győződve hogy én márpedig tudok vezetni... De nem kockáztatnék, f-o-snék hogy addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik, és egyszer elkapnak.
2016. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem elvették egy időre anno, inkább nem kockáztattam, kibírtam azt a pár hónapot. Felszereltem a biciklimet, szerencsére nyár volt, ahova lehetett, azzal közlekedtem. Nagyon keveset vezettem, csak szükség esetén, illetve olyan eldugott utakon, ahol minimális a lebukás veszélye.
2016. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakitől elveszik a jogosítványát, azt okkal teszik. Aki jogosítvány nélkül vezet, az bűncselekményt követ el, amit súlyosbít, ha a gépjárművezetéstől el is tiltották.
2016. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan fekete és fehér ez. Lehetsz úgy is egy baleset vétkes részese, hogy az gyakorlatilag elkerülhetetlen volt. És hopp, máris hónapokra ugrott a jogsi.
2016. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 árokpart ***** válasza:
Szabálysértés egyébként is és nem bűncselekmény. A 3-as válaszoló rosszul tudja.
2016. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" Lehetsz úgy is egy baleset vétkes részese, hogy az gyakorlatilag elkerülhetetlen volt"


1. Ha vétlen, Akkor nem veszik el a jogsit. Olyan eset meg nincs amit te említesz. De ha mégis jogtalanul vonnák be, van jogorvoslati lehetőség.

2. Mi lenne, ha mindenki a maga szájíze szerint értelmezné a jogot és annak megfelelően cselekedne?

2016. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nézd utolsó, lehet jog szerint jogos az, ami valójában nem jogos. A jog arról szól, hogy a jogalkotó megpróbálja belegyömöszölni a valóságot általa elképzelt és szigorúan meghatározható keretek közé. Ez csak többé-kevésbé lehetséges, eleve minden ilyen kísérlet bukásra van ítélve olyan értelemben, hogy mindig lesz olyan eset, amire csak fogcsikorgatva lehet ráhúzni a jog szerinti tényállás valamelyikét.


De megteszik, mert ez a dolguk. Nem értelmezem félre a jogot, mert az én balesetemnél is papíron én voltam a hibás, más kérdés, hogy elkerülhetetlen volt. Azért voltam én a hibás, mert én érkeztem abban a pillanatban arra a pontra, ahol a baleset végül bekövetkezett.


Nem a felelősséget akarom elhárítani, sem relativizálni azt; számtalan esetben úsztam meg balesetet úgy, hogy bőven sáros lettem volna benne, ha bekövetkezik, annál pedig éppen fordított volt a helyzet.

2016. márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azért voltam én a hibás, mert én érkeztem abban a pillanatban arra a pontra, ahol a baleset végül bekövetkezett."


Hát ilyen nem létezik.

A jogról alkotott felfogásod pedig, hogy is mondjam, meghökkentő. Enyhén szólva.

2016. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szabálysértés egyébként is és nem bűncselekmény. A 3-as válaszoló rosszul tudja."


A szabálysértés is bűncselekmény, ezért büntethető és ezért üldözendő, csak a tárgyi súlya, társadalomra való veszélyessége nem éri el a vétségét, vagy a bűntettét. Legalábbis általánosságban, mert azért én szivesebben elviselném, ha választási lehetőségem volna, hogy adott személy meglopjon engem pár tízezer forint erejéig, mint, hogy belém ütközzön 120-as tempóval, jogsi nélkül.

2016. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!