Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha egy...

Mit tudok tenni, ha egy bankban visszaéltek az adataimmal és bankszámlát nyitottak a nevemre?

Figyelt kérdés

2016. márc. 16. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Megvolt nekik a személyi igazolványod? Aláírtak helyetted? Simán feljelentheted őket és a baknban semmissé lehet tenni a dolgot.
2016. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Évekkel ezelőtt valóban volt náluk számlám amit természetesen megszüntettem, tehát az adataim stimmelnek csak én nem nyitottam számlát újból náluk és legfeljebb több évvel ezelőtti aláírásom lehet meg nekik amivel vagy a bank vagy valaki megnyitotta a számlát 0 forinttal és számolgatják a havi számlavezetési díjakat. Azt tudom, hogy bemegyek és személyesen elmagyarázom mi a helyzet, de külföldön dolgozom és ez már a családban és ismerősöknél is előfordult és ez így nem mehet tovább, hogy valakik számlát nyithatnak más emberek nevében, ezeket a csalókat valahogy meg kell állítani.
2016. márc. 16. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is kellene egy rendőrségi feljelentés, mert addig nehezen derül ki, hogy nem te voltál. Azzal már a bank is tud kezdeni valamit.
2016. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy valójában nem szüntették meg a számládat, valahol elakadt a dolog.
2016. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű!


Az egyetlen amit tehetsz az, hogy gyorsan felveszed a számlán található pénzt.

2016. márc. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!