Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi bíróságra mehetnék...

A munkaügyi bíróságra mehetnék perelni? Ha igen mire számíthatok? Milyen folyamata van?

Figyelt kérdés
1 évet dolgoztam a munkhelyemen. Átszervezések végett kerültem egy részre. ott a főnököm megalázott. Egy névtelen levéllel, és utolóag tudtam meg, hogy ő volt. Ezzel lehetetlenné tette, hogy ott dolgozzam. Majd tegnap kaptam egy levelet, amiben a maga módján elnézést kért, de hazudik. Azt állítja, hogy megbeszélhettük volna a történteket és olyan gyorsan távoztam a felmondást követően. Holott tudta, hogy miért mondok fel és csak annyi mondott, hogy jó. Tehát már ebben is hazudik. És a levelet nem magától írta, hanem mivel az igazgató kivizsgálást indiíott ez ügyben és telefonos megkeresésre ő már elnézést kért tőlem és az egész cég nevében, de a volt főnököm csak az ő hatására írta ezt a levelet. ezzel a kezembe adta a legfontosabb bizonyítékot. Mindent tudok bizonyítani. A munkaviszonyom márc. 31-el szűnt meg, 30 napban még bennek vagyok. Én itt kölcsönzött munkaerő volta, kollektív szerződés így nekem nem volt. Kapott bent egy ejnye benyét, nekem sajnos ettől jobb nem lesz. Ezért akarom perre vinni.
2010. ápr. 3. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugye te a szájvizes vagy? :)
2010. ápr. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem.
2010. ápr. 3. 08:12
 3/4 anonim ***** válasza:

De igen.

Nem kellett volna felmondanod...

A bíróság lehet, hogy valmai ürügyet talál arra, hogy kártérítést kérj tőle, de a munkahelyedre nem vetet vissza, hiszen ott te mondtál fel.

Igazából nem tudom, mire akarod perelni? Megalázott mások előtt, esetleg ezért. Kapsz majd erkölcsi elismerést, ő meg nyilvánosan megszégyenül. De mást neigen várj.

remélem, valaki okosabbat tud írni.

2010. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De mért tagadod le, hogy te a szájvizes vagy?
2010. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!