Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elcsúsztam az egyik bevásárlók...

Elcsúsztam az egyik bevásárlóközpontban, súlyosan megsérültem, vihetem bíróság elé az ügyet?

Figyelt kérdés
A piszkos padlón megcsúsztam, és annyira elestem, hogy utána műteni kellett a térdemet. Jó pár munkanap kiesett így, és ki is fog, mivel egy darabig még pihentetni kell a lábam. Kérhetek valahol kártérítést vagy ilyesmit?
2010. ápr. 2. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem Amerika!
2010. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
nem és az elsőnek igaza van.
2010. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert nem írták ki, hogy csúszós a padló, vagy mi? Ugyan már...
2010. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért megkérdeznék egy ügyvédet, hátha....
2010. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Emiatt a mentalitás miatt tartunk ott, ahol. Hogy ez "nem Amerika".

Ha bizonyítható, hogy amiatt ért kár, mert a bevásárlóközpont nem látta el a feladatát, akkor mehetsz bíróságra, de egyszerűbb peren kívül megegyezni.

2010. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
ez hülyeség...ha otthon elcsúszol lelövöd a feleséged/férjed hogy miért nem takarított fel?
2010. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Először is lássuk a bizonyítási problémákat, mert hogy mindent neked kell bizonyítani, a másik félnek elég, ha csak azt mondja, hogy nem így volt. Szóval bizonyítani kell, hogy

a) tényleg ott estél el, és

b) az elesés a padló állapota miatt következett be, és

c) elvárható lett volna tőlük, hogy a padlót jobb állapotban tartsák.


Az a) pontot talán még könnyebb, a másik kettővel viszont gond lehet. Biztos, hogy koszos volt a padló? A koszostól tényleg el lehet esni? Más miért nem esett el? Nem lehet, hogy az elesés nem is volt okozati összefüggésben a padló állapotával? Ezeket a pontokat a másik fél mind vitathatja, illetve bizonyítékot kérhet rá tőled.


Először még nem pereskedni kell, hanem írásban benyújtani a kárigényedet a pláza üzemeltetőjének. (Ezt is ki kell nyomozni, hogy ki az.) Jó esetben erről elindul valamiféle egyeztetés, rosszabb esetben nem is válaszolnak, vagy egy-két mondatban elutasítják az igényedet.


Ez után fizetési meghagyást kell ellenük benyújtanod, ami az ellentmondásuk folytán várhatóan perré alakul. Le kell rónod egy csomó illetéket.


És fel kell mérni, hogy mennyi kártérítést kérsz összegszerűen. Ez áll egy vagyoni részből, ami a munkakiesés folytán előállt elmaradt jövedelemből, az orvosi és a gyógyászati költségekből, és minden egyéb többletkiadásból és jövedelmveszteségből áll, de természetesen ezeket is számlával, illetve munkáltatói igazolással kell alátámasztani. Kérhetsz ezen kívül 1-2 százezer Ft nem vagyoni kárpótlást is.


Én odáig mindenképpen elmennék, hogy benyújtanám az igényemet. Ha már valami kicsit hajlandók fizetni, érdemes elfogadni, mert a viszonylag kis tételhez képest a per drága, hosszadalmas és kockázatos a bizonyítási nehézség miatt. És még az is lehet, hogy mire végre kéne hajtani a követelésedet az üzemeltető felszámolódik, nem lesz meg, és semmit se tudsz behajtani. Természetesen a végrehajtás is drága.

2010. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem te még a saját anyádat is beperelnéd
2010. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
én csak szépen odamennék hozzád, beletennék a zsebedbe egy százast és lenézően csak annyit mondanék: Jólvan vegyél magadnak egy fagyit
2010. ápr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Igen,kártérítés jár neked ha bizonyítható hogy a károkozó gondatlanságából következett be a baleset.Lehet peren kívüli megállapodást kötni,illetve ha erre a károkozó nem hajlandó akkor Bírósághoz fordulni.
2010. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!