Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölni fogom anyum hitelét?

Örökölni fogom anyum hitelét?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, anyunak több hitele van, van lakásra meg személyi kölcsön, mi lesz ha ő már nem lesz? nem akarom életem végéig fizetni a hiteleket amiket nem is én vettem fel.

#dfawaw
2016. febr. 27. 19:39
 1/6 anonim válasza:
Nyugi, nem fogsz semmit sem örökölni, csak le kell mondanod az örökségről. Remélem neked több eszed lesz, mint anyádnak.
2016. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kizárólag hitelt örökölsz - úgy tudom - le is mondhatsz az örökléskor róla, így szépen nem kell fizetni. Valószínű így az államnak kell kifizetni, azaz minden adófizetőnek.


Ebben az esetben a lakás és minden más is az államé lesz, hacsak addig el nem ajándékozza azokat.

Persze ha az ingatlan meg van terhelve, akkor nem tudja.

2016. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Több eszem lesz, épp most indítom be a saját vállalkozásomat és aggódtam, hogy mi lesz a jövőmmel, de most már megnyugodtam
2016. febr. 27. 19:51
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2016. febr. 27. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem korai ezen gondolkodni?

A haláláig még vissza is fizetheti a hiteleket, nem?


De ne aggódj.

Örökséget csak a hagyaték mértékéig lehet örökölni.

Leegyszerűsítve:

A./ Van 10 000 000-os örökség ( mondjuk Államkötvény formájában) , és van 3 milla adósság.

A1: Elfogadod az örökséget, és az örökségből rendezed az adósságot, mert azt is örökölted, mivel az összege kisebb a hagyaték értékénél, és ezzel beljebb vagy 7 milláéval.

A2. Lemondasz örökségről, ami nettő marhaság, mert kidobsz 7 millát az ablakon.


B./ Van 3 millás örökség - és 10 millás tartozás.

B1. Elfogadod az örökséget. Ekkor a teljes 3 milla elmegy a 10 millás adósságra, a maradék 7 milliót viszont nem kell kifizetned, azt a hitelező bebukta. Semmi hasznod nincs belőle, csak felesleges utánjárást "nyersz".

B2. Lemondasz az örökségről. Anyagilag ugyanitt vagy mint B1. esetében, de nem kell semmi papírmunkát intézned a hitelező bankok felé.

2016. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én nem gondolkoznék ezen és remélem még itt lesz jó sokáig, de valakitől meg kellett kérdeznem
2016. febr. 27. 20:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!