Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyvédek szoktak hozzászólni...

Ügyvédek szoktak hozzászólni itteni kérdésekhez vagy csak olyan emberek akik "hallottak" valamit a törvényekről és a jogokról?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 20:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jogászok?
2016. febr. 21. 20:42
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

A jogászok értelmesebb fórumon vannak jelen, ahol nincs trollkodás.


Itt általában olyanok írogathatnak, akik soha nem végeztek jogot csak szerettek volna. Vagy éppen kisebbségi komplexusukat itt kompenzálják irdatlan nagy hülyeségek kiírásával, mert úgy gondolják el is hiszik amit írnak persze személytelenül.

2016. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok írnak, akik a gugli keresőben kikeresnek néhány dolgot és azt hiszik a legokosabbak. Talán néhányan forgattak könyvet a kezükben, de attól még nem lettek jogászok csak azt hiszik.
2016. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%
Mért kell neked jogász?
2016. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted a Hadsereg témakörben csak katonák vannak? A Társadalomtudományokban meg csak történészek, szociológusok? Fenéket ha valaki feltesz egy jogi kérdést, akkor általában saját tapasztalat vagy Google segítségével válaszolják meg.
2016. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
#2 - lehet, hogy igazad van. Az ellentmondás az benne, hogy akkor miért vagy itt?
2016. febr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%
Tegyük fel, hogy egy gimnazista 18 évesen bekerült jogra. Optimális esetben 23 éves korára elvégezte és 26 évesen letette az ügyvédi szakvizsgát. Egy 23 éves jogász vagy 26 éves ügyvéd miért ne használhatná a gyakorikérdéseket? Nyilván a Ruttner-féle nagykutyák nincsenek jelen itt, de fiatal jogászok, ügyvédek simán... Ugyanolyan ember, mint bárki más. Ugyanúgy fiatal, akit általában ugyanazok a dolgok érdeklik, mint a többi fiatalt. Attól, hogy elvégzett egy nehéz egyetemet és mondjuk letett egy szakvizsgát, attól még nem lett más ember. Egyébként a "hallott valamit" erős túlzás, mivel a net.jogtar.hu oldalon fent vannak a hatályos jogszabályok, és ez hiteles forrás. Persze nem helyettesíti az ügyvédet, de a "hallottam valamit"-nél jóval megbízhatóbb.
2016. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a többi válaszadó között van-e ügyvéd azt nem tudom.


Én viszont végzős joghallgató vagyok, aki szeret ebben a témakörben válaszolni, és ha lesz időm, akkor már végzett jogászként is folytatni fogom ezt.


Úgy vélem, hogy ezzel visszaadok valamit a társadalomnak, amely lehetővé tette, hogy tanulhassak, és gyakorlásnak sem árt. :)

2016. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Én ügyvéd vagyok, és szoktam néha. Főleg régebben. Aztán elegem lett, hogy folyton lepontozzák a válaszaimat. Különben is, igazából a válaszokat az ember normál esetben pénzért adja meg.

Hálát meg úgysem kapunk érte (mondjuk az nem is lenne szükséges), de hogy még le is pontoznak, meg leszólnak...

Szóval már nem, de régebben írtam a jogi kérdésekre, főleg, még jelölt koromban.

2016. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ügyvédként írogattam néha.


De a többi "hozzáértő" nemcsak lepontozott, hanem még emeletes, orbitális hülyeségeket is írt ahhoz, ami nekem a szakterületem.


Engem meg hülyének néztek a válaszaimért....


Úgy voltam vele, hogy akkor okoskodjatok ha ilyen profik vagytok...és nem írtam utána többet.


Ma már csak olvasgatom néha a kérdéseket... és fogom a fejem a sok rendkívül profi jogi válaszon.

2017. márc. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!