Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha betör hozzám 2 ember és én...

Ha betör hozzám 2 ember és én leszúrom őket, akkor abból lehet valami büntetés?

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Attól függ, milyen körülmények közt szúrod le őket. Nyilván nem jogos önvédelem, ha éppen kifelé tartanak a házból, és hátba szúrod őket.
2016. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha pl épp az előszobából mennek például a nappaliba, és én ott szúrom le őket. És mondjuk van jele erőszakos behatolásnak.
2016. febr. 6. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Szúrd le őket aztán ha meghaltak tegyél a kezükbe egy egy kést amin csak az ő ujjlenyomatuk van. Ennyi.
2016. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
ha cigány vagy migráncs akkor igen
2016. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ, hogy valaha fogják-e keresni őket pont nálad, és megnézik-e a kertednek azt a részét, ahova elástad őket. :-)
2016. febr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok. Kicsit komolyabban válaszolva: Minden a minősítő körülményektől függ. Elkövetők esetében: Éjszaka, csoportosan, felfegyverkezve, támadó magatartást tanúsítva, stb. A te esetedben: Menthető ijedtségből, önmagad, családod, vagy tulajdonod védelmében, stb. Ezeket a körülményeket mérlegelné a bíróság.
2016. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka történik az amit leírtál, akkor minden további nélkül. Nappal ugyanezt nem teheted meg, csak ha rád támadnak.

Éjjel nem kell, hogy támadjanak, akkor is kivégezheted őket.

2016. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!