Lopással kapcsolatos kérdés! Mit lehet ekkor tenni? (Lent. )
Érdemes feljelentést tenni, főleg, ha 50 000 Ft felett van.
Előbb vagy utóbb a telefont használni fogják a rendőrság meg IMEI szám alapján "figyelteti".
Mindenképpen tegyetek. Bár ha az iskolában lopták el és 14 év alatt volt az elkövető akkor jelenleg nem büntethető sajnos.
Ha egy iskolatárs volt és a táskájába tette akkor (itt a lenti kérdésnél), a "nagyokosok" állítása szerint meg is tarthatja.- mivel szerintük még alapos gyanú esetén sem lehet belenézni az elkövető táskájába.
http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__75181..
Ide jutottunk sajnos.
Attól, ha még nem büntethető valaki nem azt jelenti, hogy a telefont nem foglalja le a rendőrőség vagy nem kezdi el körözni.
A telefon attól még a tulajdonosé
2. válaszoló lennék újra. Privát üzenetre, azt válaszolnám, hogy attól mert a házirend tiltja nagyobb érték bevitelét az iskolába, az nem jelent semmit. Csak az iskola így akar kibújni a felelősség és kártérítés alól.
Keveset írtál le.....pontosan, hol és ,hogy történt az eset?
Nem tudom mit, és hol olvastatok, de az marhaság. A hozzászólókkal se foglalkozz.
Foglalkozik vele a rendőrség, a szabálysértési törvényben is szerepel a lopás, és azzal, hogy még nem jelentetted be, csak a magad kárára húztad az időt.
A tulajdon elleni szabálysértés
177. § (1) Aki
a) ötvenezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,
követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, szabálysértést követ el.
(4)382 Az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, az erdészeti hatóság arra felhatalmazott ügyintézője, a halászati őr, valamint a mezőőr, a természeti, védett természeti és Natura 2000 területeken a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.
(5) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt szabálysértési eljárásnak csak magánindítványra van helye, ha a sértett az elkövető hozzátartozója.
(6) Az elkövetési érték, kár, illetve okozott vagyoni hátrány összegének megállapítása céljából érték-egybefoglalásnak van helye, ha az eljárás alá vont személy az (1) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott ugyanolyan cselekményt több alkalommal, legfeljebb egy éven belül követte el és ezeket együttesen bírálják el. Nincs helye érték-egybefoglalásnak, ha az üzletszerű elkövetés megállapítható.
Ma ment el a rendőrségre bejelentést tenni.
Még óra végén nézte meg rajta az időt, majd kiment mellékhelységre és miután visszaérkezet a terembe azt vette észre, hogy nincs nála sehol sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!