Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vehetek, tarthatok magamnak...

Vehetek, tarthatok magamnak otthon rugós kést?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ha összecsukható, akkor max 8 cm-es lehet nálam az utcán, de otthon vannak a nagy konyhakések, lényegében az is fegyver, de azt nem vihetem magammal. Szóval ha rendelek netről egy rugós kést, ami olyan, hogy kugrik belőle a penge, vagy oldalról kicsapódik, olyat tarthatnék otthon, úgy mint egy konykakést? Lényegében? Légyszi úgy válaszoljatok, hogy értsem, ne ilyen törvényi irattal!

A válaszokat előre is köszönöm!


https://www.youtube.com/watch?v=gOhQr7OF12U


Ilyesmire gondoltam, közterületen nem hordanám magamnál.


2016. jan. 16. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Otthon minden további nélkül tarthatsz ilyet. A rugós csak annyiban tér el a másik kés szabályozásától, hogy közterületen akkor sem tarthatod magadnál, ha 8cm alatt van a pengéje.
2016. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Nyolc centi pengéjű késsel sokat lehet kezdeni. :DD

Sza*rd le a szabályokat a cigányok is vadászkéssel járkálnak.

2016. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

@14:00: Hát, egy kb 3-4 cm-es pengével már könnyedén lehet embert ölni, ha valaki tudja használni...


A kérdésre pedig otthon tarthatod, utcára nem viheted magaddal.

2016. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer azt mondta egy ismerősömnek egy amerikai kiképző/oktató, hogy a jó késharcosnál mindig 2 kés van az utcán. Az egyikkel felveszi a harcot a támadóval, a másikat utólag a kezébe teszi, így már jogos volt az önvédelem :)
2016. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!