Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak civilek bilincstartására?

Figyelt kérdés
Mik a civilek bilincstartásra vonatkozó szabályok? Nekem egy military boltban azt mondták, hogy csak hivatalos szervnek adhatnak rendes bilincset és civil csak szexbilincset vásárolhat. Ha nem vagyok rendőr, törvénytelen rendes bilincset tartanom? Milyen következménye lehet, ha rendőr bilincset talál nálam?
2010. márc. 26. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Semilyenek. sőt tarthatsz bálamadzagot is szabadon.
2010. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan bilincset amit a rendőrök használnak nem fogsz kapni(legálisan). Szerintem bilincset tarthatsz magadnál, de ha használod, az szabadsághoz való jog megsértése, és kemény büntetést lehet kapni érte.
2010. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a tiltott eszközök listáját (amit közterületre tilos kivinni) a 175/2003 korm. rendeletben találod :)
2010. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tartásáról kérdezett nem a kiviteléről.

Az meg kap e ugyanolyat mint a rendőröké csak utánajárás kérdése. Funkcióban meg ugyanazt tudja a többi is.

[link]

2010. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet tartani. Amúgy pedig a leghíresebb árverezős honlapon mindig vannak igaziak kb. 8-10 EFt.-tól felfelé.
2010. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki válaszolt. :) Viszont a 175/2003 kormányrendelet nem ír a bilincsekről, mivel kifejezetten támadásra használható eszközökkel foglalkozik. Feleslegesnek tartom idekeverni, bár egy bilincsnek van akkora súlya, hogy azzal fejbe lehet valakit vágni, de kevésbé veszélyes, mint mondjuk egy babkonzerv vagy könyvnehezék.
2010. ápr. 3. 04:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!