Egy demokráciában minek kell fontos híreket elhallgatni?
"A liberális diktatúra nagyon nagy ellentmondás."
Csak annyira, mint a kommunista diktatúra.
Marx szerint a kommunizmusnak magától kellett volna kialakulnia.Az emberek maguk jöttek volna rá, hogy mennyire jó.
Egy liberalista diktatúra ugyanúgy létezhet és létezik, mint, ahogy egy szocialista/kommunista diktatúra létezett és létezik méig.
"a németországi eseményekről miért volt napokon keresztül hallgatás?"
Ez hazugsag, NEM volt napokig hallgatas, mar januar elsejen megjelentek az elso hirek az esetrol, ahogy jottek az infok, ugy jelent meg egyre tobb.
Tessek, itt van egy januar elsejerol:
Tehat szimplan hazudsz.
#11
Vagy demokrácia van, vagy diktatúra. A liberalizmus megköveteli a demokráciát, tehát ha diktatúra van, nincs liberalizmus.
A kommunista diktatúra is ellentmondás, mert a kommunizmus a demokrácia legtisztább formája: A nép dönt a saját sorsáról, ahogy mondtad a nép dönti el hogy kommunizmust akar, a nép lázad fel a kapitalista kormány ellen, és onnantól a nép vezeti saját országát. Így definíció szerint az egykori Szovjet Unió vagy a mai Kína, Észak-Korea nem kommunista ország, hanem diktatórikus, pártállami.
Az hogy például az egykori Szovjet Unió politikáját szocialistának vagy kommunistának hívjuk a történelem "sajátossága". Kikiáltották magukat kommunistának, ezért annak hívjuk őket. Ettől függetlenül a szocialista vagy kommunista ideológiát nem követték, kiválogatták a számukra leghasznosabb részeket, és azokra építették diktatúrájukat.
Ez olyan mint kereszténynek hívni magad mert kereszt lóg a faladon, miközben megcsalod a feleséged, lopsz, csalsz, hazudsz, más kárára dolgozol, szélsőséges esetben ölsz. Nem lennél keresztény, csupán ráhúznád a kereszténységet a saját értékrendedre.
Ha ténylegesen lesz egy magát liberálisnak hazudó, nem demokratikus, autoriter állam ami liberálisnak hívja magát, akkor lehet dobálózni a "liberális diktatúra" jelzővel, ugyanúgy megállja majd a helyét mint a "Kommunista Kína" vagy "Kommunista Észak-Korea". Addig viszont helytelen.
Röviden: Attól hogy valaki liberálisnak hívja a pártját/kormányát, az nem lesz liberális. Az elvileg liberális-szocialista MSZP-t sem fogom liberálisnak hívni, hiszen a gyakorlat azt mutatja hogy hajlandóak az autoriter megnyilvánulásokra, lásd: 2006.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!