Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Polgári peres uton belehet...

Polgári peres uton belehet perelni egy tizennégy évest?

Figyelt kérdés
Nah arról van szó hgy a teszveszen eladtam pár cuccot,aztán rájottem hogy nem kevés a használati dija. Abba is hagytam a teszveszezést,de tegnap reggle ott egy levél amiben egy behajtó "fenyeget" polgári perrel... Még csak 14 éves vagyok... Be tud perelni? Ha igen mit tud velem csinálni a boróság? Fizessem inkább ki a csekket? [14,000ft]
2010. márc. 25. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 14 éves, akkor büntethető vagy. Valószínűleg a szüleidet kötelezik majd a pénz befizetésére. Ne várjátok meg, hogy eljárást indítsanak, fizzessétek be a tartozást. Úgyse hagyják annyiban.
2010. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OK.. megyek mig nyitva a posta befizetem XD
2010. márc. 25. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom,akkor csak 18 felett lehet használni az oldalt. Szerintem inkább fizesd ki. apránként kellett volna fizetni,mikor még nem gyűlt volna össze ennyi. Meg el kellett volna először olvasni a feltételeket. Az OK hogy eltudsz adni dolgokat,de ezekre is figyelni kell.
2010. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Sikeres aukciók után fizetendő jutalékok


A TeszVeszen lebonyolított, sikeres aukciók után - a személygépkocsi, haszongépjármű és motor kategóriákat; valamint az ingatlan főkategória alkategóriáit kivéve - csekély jutalékot kell fizetni. A személygépkocsi, haszongépjármű és motor kategóriában nincs jutalék, az aukció indításakor kell listázási díjat fizetni. Díjmentes továbbá a regisztráció, a felhasználói fiók fenntartása és a licitálás.

A feltüntetett árak bruttó árak, tartalmazzák a 25%-os ÁFÁ-t.



Végső ár, 1 db termék

Jutalék összege


3000 Ft-ig A végső ár 4%-a

3001 Ft - 60 000 Ft 120 Ft + a 3000 Ft-on felüli rész 3%-a

60 001 Ft - 300 000 Ft 1830 Ft + a 60 000 Ft-on felüli rész 1,5%-a

300 000 Ft felett 5430 Ft + a 300 000 Ft-on felüli rész 0,5%


Amúgy áruld már el, hogy ezekből hogy jött össze 14 000 Ft?


Ahhoz nem egy-két cuccot kell eladni, hogy 14ezernyi jutalékkal lógjál a teszvesznek.

2010. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát használtam egy pá fizetős opciót is..:D
2010. márc. 25. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nem egy büszke dolog nem fizetni, de a polgári törvénykönyv úgy fogalmaz hogy 14-18 éves korig az eltartott (a gyermek) köthet olyan szerződéseket, amely saját előnyét szolgálják, illetve ami hasznára válik nézz utána
2010. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jah és mellesleg a szerződés érvénytelenné is válhat tehát az átvett tárgyat vissza kérheti az eladó v csalásért feljelentést tehet, és az ugyebár bűncselekmény
2010. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!