Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eszközöket tarthatok...

Milyen eszközöket tarthatok magamnál önvédelem céljából és milyen eszközöket nem?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán 3 férfi a lakóhelyemen mikor már sötét volt és csend megtámadott, fel akartak borítani mikor bicikliztem épp, hogy nem sikerült. A helyszíntől 200 méterre lakom így mikor hazaértem felvettem a vadászkésemet és a baseball ütőmet és elindultam hátha újra megpróbálják. Persze akkor ideges voltam és nem gondolkodtam, belátom most már nem volt egy jó döntés és szerencsére már nem is találkoztam velük. Erre irányulna a kérdésem is tehát annak tudatában, hogy ez szabolcsban bármikor előfordulhat mert nem az első alkalom volt, hogy csak úgy hobbyból belém kötött néhány nem fehér tag mit hordhatok magamnál, ami azért még belefér a jogos önvédelembe?

2015. dec. 28. 23:37
 1/3 anonim válasza:

Szabolcs melyik részén történt ez?

A hazai jogszabályok erőteljesen korlátozzák a fegyverek, és különböző közveszélyt okozó eszközök mint például dobócsillag, rugós kés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló közterületen történő viselését. A korlátozás kiterjed a 8 cm hosszat meghaladó késekre is.

[link] a linken sok hasznos dolgot találhatsz

2015. dec. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az ukrán és a román határtól ugyan olyan távolságra lakom és ez egy kis község. Értem, amiket mondtok csak ezek azok a keményvonalas, mára már börtönviselt romák (mindenféle rasszizmus nélkül mondom mert tényleg azok), akik úgy is megverhetnek ha éppen olyan kedvük van, hogy intenzíven kötsz ki. Ők olyanok, akik ellen mind a polgárőrök, mind a rendőrök tehetetlenek, mert láttam már olyat, hogy garázdaság történt, bevitték kihallgatni a tagot és megmondta a rendőrnek, hogy "a k**va anyádat" akár, és nem szólt semmit a rendőr.
2015. dec. 29. 10:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Van itthon egy 120cm-s bambuszból készült végülis ütőfegyver de nem kifejezetten arra használt. Ha ez nálam van (és biztosan észreveszik) akkor ezért megbüntethetnek? Végülis joggal védem meg magam és nem az a célom, hogy megverjek valakit csak ha kell. Ilyen esetben megbüntethetnek vagy valami?
2016. jan. 2. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!