Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közösségi oldalakra kitehetnek...

Közösségi oldalakra kitehetnek a gyermekemről képeket a rokonok ha én nem adom beleegyezésemet? Védi a jog a kiskorú gyermekemet ebben az esetben?

Figyelt kérdés

2015. nov. 29. 15:49
 1/10 anonim válasza:
100%
A gyerek jogait sértik,attól függ szerintem,hogy hany éves a gyerek
2015. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Alapvetően intelligencia kérdése. De nyugodtan kérd meg őket, hogy vegyék le a képet. Biztos húzzák majd az orrukat, de így jártak. Én sem örülnék ha kitenné valaki más a gyerekem képét, pláne ha meg sem kérdez.
2015. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg inkább intelligencia kérdése, mert ha belemegyünk a személyiségi jogokba, akkor valójában Te sem tehetnéd ki a képeit.

Kérd meg Őket, hogy vegyék le.

2015. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
55%
remélem azért senki nem hal bele ebbe a kőkemény családi ügybe, és idővel sikerül feldolgozni ezt a tragédiát, amit a rokonok okoztak...
2015. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"akkor valójában Te sem tehetnéd ki a képeit. "


Szerintem meg de.

2015. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mint ahogy az előttem levők mondták, hogy intelligencia kérdése az egész. Én azt javasolnám, hogy kedvesen és szépen kérd meg őket, hogy ne tegyék ki a beleegyezésed nélkül a gyereked fotóit. Ha kiakadnak ezen, mert nem értik, mi a probléma ezzel, akkor el kell mondanod, hogy ezzel megsérthetik a gyerek jogait.

Nyáron a neten és a magazinokban is voltak ilyen témák, hogy mit lehet kitenni a közösségi oldalra és mit nem, milyen jogokat sértenek meg, stb. Egy illető mondta, hogy nem tartja helyesnek, hogy az anyukák és a rokonok a gyerekek képeit teszik ki, mert ha a gyerek felnő, nem biztos, hogy örülne, ha mindenkinek mutogatnák a gyerekkori fotókat. Ez kb. olyan, mint amikor az anyukád mutogatja a barátnőinek a régi fotókat személyesen.

2015. nov. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akik normálisan válaszoltak a kérdésre, igazuk van. Egy barátnőm mesélte, hogy a húga az ő gyerekéről is tett fel képeket a Facebook-ra. A barátnőm erről nem tudott, mivel nem szereti a közösségi oldalakat. Akkor tudta meg, amikor a tesója közölte, mennyi lájkot kapott a fotókért. Erre ő kedvesen kérte meg őt, hogy legyen szíves levenni a képeket, mert megsérti a gyerekek jogait. Így sértődés nélkül levette a képeket. Így is lehet megoldani!
2015. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 csux2 válasza:
Hát szerintem ennek semmi köze az intelligenciához!
2015. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 4-es vàlaszoló:Belenyúltál, ebben a családi ügyben volt tragédia is, kislànyom félárva. Rokonokkal gyámügyi vita áll fent. Tájékozódj, mielőtt cinikusan, meggondolatlanul válaszolgatsz. Nem tudhatod, ki miért kérdez, min megy àt.
2015. nov. 29. 19:53
 10/10 anonim válasza:

Te sem mondtad neki, kedves kérdező!

Amúgy én is megkérném, hogy vegyék le a képet, de nem mondanám, hogy azért, mert sértik a gyerek jogát. Egyszerűen csak nem szeretnéd :)

2015. nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!