Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e jogi következménye ha...

Van-e jogi következménye ha lefekszem egy 15 éves lánnyal (18f)?

Figyelt kérdés
Már 8 hónapja járunk, nem feküdtünk le egymással,de egyre jobban veszem észre h szó szerint rám mászik, provokál meg egyebek.Még szűz, de mivel a szülei "utálnak" engem(mióta ismerem bnőmet, azóta mégcsak szóba se álltak velem,élőben nem is találkoztam velük) annak ellenére h mindent megpróbáltam. És félek h ha megtörténik vagy kitudódik akk beperelnek v vmi hasonló.Félre értés ne essék, nem vagyok pedofil, se ehhez hasonló,csak egyszerűen szerelmes egy kimagaslóan korát meghazudtoló intelligens lányba(ezt a témát már kivesézték jó párszor ezen az oldalon szal, csak a jogi következményekre vagyok kíváncsi, nem pedig h túl fiatal v vmi hasonló, köszönöm előre is)
2010. márc. 17. 17:32
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha beleegyezik, akkor nem büntethetnek érte. Az csak 13 éves korig érvényes.
2010. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Ember. 14 a korhatár... Utána az ő belegyezésével jöhet a mehet:) Gyerünk, Öcsi :D 19/F
2010. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
37%
azért a 15 éves barátnőd helyében szólnék anyukámnak, hogy hé lefekszek a barátommal. csak azért mert más nem fog segíteni rajta ha vmi félresikerül. szóval szerintem ha tényleg olyan "kimagaslóan korát meghazudtoló intelligens lány" akkor értesíti az anyját a tervéről, mert bármi megtörténhet. és utána sokkal jobban fognak utálni téged a szülei. amúgy meg 18 évesen nem adja ki az eszed hogy beszélni kéne a szüleivel? gondolom nőnapra sem küldtél anyukájának virágot meg semmi..
2010. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
28%

"Ha egy, 18. életévét betöltött személy egy, 16 éven alulival létesít szexuális kapcsolatot, az bűncselekménynek minősül."


ha beleegyezik, ha nem...

2010. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, honnan vetted, de nem igaz

14 év a beleegyezési határ

2010. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

201. § (1) Aki tizennegyedik életévét be nem töltött személlyel közösül, valamint az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét meg nem haladott személlyel fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét be nem töltött személyt arra törekszik rábírni, hogy vele közösüljön vagy fajtalankodjék, bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2010. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
és nincs tovább, (1) (2) és hol a (3)?
2010. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
2010. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Terhes leszel!
2010. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
17:41! Hidd el én próbálkoztam,tel számlámat nem kímélve beszéltem az anyjával, többször elmentem hozzájuk, de kise nézett, ennek ellenére elítél , bírál. 8 hónapja vagyok a lányával együtt!!!!és még nem találkoztam az anyjával, pedig karácsonyra képeslap, miegymás, nőnapra virág stbstbstb szented norm az anyuci? am köszi mindenkinek
2010. márc. 17. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!