Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy jó ügyvéd meg tud nyerni...

Egy jó ügyvéd meg tud nyerni egy szabálysértési pert?

Figyelt kérdés

2 rendőr megállított egy szabálysértés miatt amit szerintük elkövettem, én szerintem pedig nem.

Ha van rá 2 tanúm akik szintén úgy látták, hogy nem én követtem el akkor van esélyem megnyerni a pert, érdemes belemenni?

100e lenne a büntetés kb.


2015. okt. 20. 06:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Ja van két tanu, és valódi (nem kamu) akkor igen. Ha nem igazi tanuk, akkor csúnya bukta lesz a vége! De a jó ügyvédtől olcsóbb ha fizeted a büntit! Am vesztes szitu is nyerhető, de az sokszorosa a büntetésednek... Kár egy ilyen szituban agyalnod ezen.
2015. okt. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy ügyvéd 100 ezernél kevesebb pénzért nem fog bíróságra járni.

Próbálj meg mást kitalálni, ha van 2 tanúd, de vigyázz mert ha bukod akkor rád vernek mit jó pár tízezret

2015. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A jó ügyvéd egy dolog, azért nem mindegy az sem, hogy ténylegesen mi a jogi helyzet... Ez nem a vadnyugat.


Ha tényleg nem követted el, akkor nyilvánvalóan van esélyed.

2015. okt. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi az ügy.

És milyen bizonyíték van.

Odaviheted akárhány ismerősödet, az nem írja felül a rendőr állítását.

A szerintem nem követtem el, nekem úgy hangzik, hogy elkövetted. Hiszen, ha nem tettél volna semmit, akkor azt írtad volna.

2015. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyilván van olyan ügy, amit meg tud nyerni rossz ügyvéd is, meg olyan is van, amit egy jó se, ezt nem lehet megmondani. Amit meg lehet mondani az az, hogy ez neked nettó nem fogja megérni, a 100k-nál jóval csinosabb összegért fog végigvinni egy (főleg egy menő) ügyvéd egy pert. Amit megtehetsz viszont, hogy kérsz konzultációt, ezt olyan 10-20-ból megúszod, ahol egy ügyvéd elmagyarázza neked, hogy mik az esélyeid, hogyan érvelj, milyen bizonyítékokat mutass be. Esetleg előtte kiírhatod ide a gyk-ra a konkrét esetet is, ide is kommentel néhány ember, aki azért ért hozzá, csak a végén neked kell majd megkülönböztetni a jó választ a dilettánsoktól. Ha teljesen esélytelen a dolog, azt valószínűleg itt is megmondják neked.
2015. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az igazi tényállás az h am nem látta senki de mivel nem nekik van igazuk így nem szertném hagyni, hogy hülyének nézzenek kerül amibe kerül.

Pénzem van elég, szinte mind1, hogy 50e büntetést benyelek -e vagy megküzdök és kerül 2-300e -be.

2015. okt. 20. 21:49
 7/16 anonim ***** válasza:
Na, megint valaki, aki pénzzel akar igazságot vásárolni...
2015. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ebben az országban sajna ez így megy :S
2015. okt. 20. 23:41
 9/16 A kérdező kommentje:
vannak jobb helyek ahol nem büntetnek meg ok nélkül ill, pl egy apró szabálysértésért nem akarnak rögtön lehúzni 100ekkel.
2015. okt. 20. 23:42
 10/16 anonim ***** válasza:
Am mi volt a konkrét eset?
2015. okt. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!