Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési ügyben hozott...

Szabálysértési ügyben hozott határozatnál a "kifogás" előterjesztése ugyanazt jelenti, mint bírósági ügyekben?

Figyelt kérdés

Azaz a Pp szerinti kifogás la tartalma itt is, és csupán jelzem pl valamely jogszabálysértést az ügyben vagy a közlekedési szabálysértési ügyben hozott határozatban a kifogással való élés jelenti a fellebbezést, és így az ügy bírósági felülvizsgálati kérelmét kapásból?


Amennyiben a bírósági felülvizsgálatot jelenti, úgy van annak valamilyen illetéke/költsége vagy ingyenes?


Ha pedig más jelent, akkor mit?



2015. okt. 18. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:

105. § (1) Az érdemi határozattal szemben az eljárás alá vont személy és képviselője, továbbá az okozott kár megtérítésére kötelezés esetén, kizárólag e rendelkezéssel szemben a sértett az érdemi határozatot hozó szabálysértési hatóságnál a határozat közlésétől számított nyolc napon belül kifogást nyújthat be. Amennyiben a pénzbírság összegét külön jogszabály állapította meg, a pénzbírság mértéke miatt nincs helye kifogás benyújtásának.

(2) A kifogásban elő kell adni annak okát. Az ok téves megjelölése vagy hiánya miatt a kifogás érdemi elbírálását nem lehet megtagadni. A kifogásban egyértelműen meg kell jelölni, hogy a bíróság az ügyet tárgyaláson bírálja el.

(3) Ha a kifogásban olyan új tényt állítanak vagy olyan új bizonyítékra hivatkoznak, amelyet a szabálysértési hatóság a kifogással támadott határozat meghozatala során nem ismert, a szabálysértési hatóság ezen új tényre, illetve bizonyítékra figyelemmel a kifogás alapján a határozatát visszavonhatja, vagy az eljárás alá vont személy javára megváltoztathatja.

(4) A szabálysértési hatóság kifogás alapján megváltoztatott határozata ellen az eljárás alá vont személy és képviselője a közléstől számított nyolc napon belül ismételt kifogást nyújthat be. Az ismételt kifogásban csak a határozat megváltoztatással érintett megállapításait lehet sérelmezni.

(5) A szabálysértési hatóság elutasítja az ismételt kifogást, ha az nem a megváltoztatással érintett megállapítások ellen irányul. Az elutasítás ellen nincs helye jogorvoslatnak.

2015. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi, ezek szerint tehát egyenesen megy a bíróságra az ügy. de akkor azt nem értem, miért nem fellebbezésnek hívják?


és a bírósági szakasznak van külön eljárási illetéke vagy akármilyen költsége?

2015. okt. 19. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!